Moskva 23. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Molly Riley)
 
Ruský hokejista Alexander Ovečkin si ziskom Stanleyho pohára splnil jeden z hokejových snov. Teraz má na pláne ďalší, priviesť svoj tím Washington Capitals do Ruska.

Na snímke Alexander Ovečkin

Najlepší strelec NHL z uplynulej sezóny (49 gólov) sa nedávno v ukázal rodnej krajine aj s pohárom pre víťaza profiligy. V Rusku je 32-ročný zakončovateľ mimoriadne populárny a aj preto by rád tamojším fanúšikom doprial zhliadnuť zápas svojho tímu. “Je to môj sen. Ale k tomu potrebujeme dohodu medzi NHL a KHL,” uviedol Ovečkin pre portál championat.ru.
Jednému z najúspešnejších ruských hokejistov v histórii chýba vo vitríne zlatá olympijská medaila. Jednu z posledných šancí na jej zisk bude mať o štyri roky v Pekingu. To by však muselo prísť k dohode medzi NHL a Medzinárodnou hokejovou federáciu (IIHF). Povoliť štart hráčom z NHL pod piatimi kruhmi by mohla aj klauzula v kolektívnej zmluve medzi vedením ligy a hráčskymi odbormi (NHLPA). Súčasná dohoda medzi NHL a NHLPA je zmluvne podchytená do roku 2022, po roku 2019 môžu obe strany využiť opciu na ukončenie. “Zatiaľ som o novej dohode s nikým nehovoril. Keď už príde k diskusii na túto tému, budeme my hráči vedieť viac. Ale verím, že Peking nebude moja posledná možnosť na zisk olympijského zlata. Zatiaľ sa nechystám skončiť,” dodal Ovečkin.
 
Príspevok Ovečkin si chce s Washingtonom zahrať v Rusku: “Je to môj sen” zobrazený najskôr Hlavné správy.