Praha 1. júna 2019 (HSP/Sputnik.cz/Foto: Jiří Ovčáček Facebook)

Hovorca prezidenta Českej republiky Jiří Ovčáček napísal na webe Slobodný Názor článok, v ktorom prehovoril o politike v krajinách strednej Európy a o politickej situácii v ČR

Na snímke Jiří Ovčáček

Najskôr upozornil na to, že v strednej Európe čoraz častejšie môžeme vidieť tendenciu, že si ľudia volia strany so silnými lídrami.

“Dianie v strednej Európe vykazuje pozoruhodne zhodné rysy. V slobodných a demokratických voľbách v Českej republike, Poľsku a Maďarsku drvivo víťazia strany so silnými lídrami, ktorí presadzujú národné záujmy,” uviedol.

Ďalej prehovoril o opozičných stranách a verejnosti.

“Opozičné strany sú v týchto krajinách slabé z hľadiska voličskej podpory, chýba im pozitívny program. Absolútna neschopnosť vecne zaujať občanov tak postupne nahradila slovná agresivita. K tomu pripočítame aktívne snahy o vyvolávanie nenávisti, napríklad podporou ľudových súdov na námestiach. Nič z toho ale neprináša svoje plody, verejnosť v ďalších a ďalších voľbách ukazuje opozičným politickým stranám chrbát. Na program teda prichádza obľúbená a odveká kratochvíľa neúspešných. Sťažovanie sa v zahraničí a snaha oprieť sa o mocného Veľkého brata,” domnieva sa.

Nakoniec naznačil, že opozícia je v koncoch a snaží sa z posledných síl získať “pomoc” v Bruseli.

“A tak opozičné strany, kľačiac na kolenách, hľadia teraz s prosebným zrakom do Bruselu, v nádeji, že im pomôže zbaviť sa úspešného premiéra a lídra hnutia ÁNO Andreja Babiša. Je to také, ako by povedal Václav Havel, čecháčkovské. Vlastne, ono je to ešte horšie,” dodal.

Podľa Európskej komisie je český predseda vlády Andrej Babiš v konflikte záujmu. Kvôli svojim naďalej trvajúcim väzbám na spoločnosť Agrofert. Brusel chce vrátiť dotácie na rok 2018.

Premiér na to však reagoval tak, že žiadne dotácie sa vracať nebudú, pretože neboli porušené žiadne právne predpisy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj