Cambridge 7. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Flickr)
 
Avi Loeb, vedúci katedry astronómie Harvardskej univerzity, stále obhajuje svoju teóriu, podľa ktorej záhadné kozmické teleso, tzv. Oumuamua, ktoré letí cez slnečnú sústavu, je mimozemskou loďou. Jeho kolegovia vedci sú ale naladení veľmi skepticky. Loeb ich obviňuje, že vraj stratili detskú zvedavosť a boja sa chýb

Ilustračné foto:

V rozhovore pre Chicago Tribune Avi Loeb oznámil, že v súčasnej dobe pracuje na rovnicu, ktorá by dokázala, že Oumuamua, ktoré dnes letí okolo Jupitera, je súčasťou mimozemskej lode.
Astronóm sa domnieva, že Oumuamua nie je kométou alebo asteroidom, ako veria jeho kolegovia, ale svetelnú loďou, ktorá niekedy bola hnacou silou pokročilého technologického zariadenia.
Loeb poukazuje na to, že kozmické teleso na inertný kúsok skaly letí príliš rýchlo, ako by bolo tlačené zozadu. Loeb tiež neverí, že je to kométa, pretože podľa pozorovaní sa nenašli náznaky chvosta kométy.
Astronóm si je istý, že známe zobrazenie Oumuamua v podobe skaly v podobe zemiaka je v skutočnosti chybné. Loeb si myslí, že teleso je dlhé jeden kilometer a milimeter hrubé. Podľa neho je Oumuamua natoľko svetlé a tenké, že môže chytať slnečné lúče a používať ich ako veterný pohon vo vesmíre.
Zatiaľ sa vedcom nepodarilo určiť presnú formu objektu kvôli jeho komplexné rotáciu, ale predpokladajú, že teleso vyzerá ako skala v podobe cigary.
Preslávený vedec sa vystavuje kritike svojich kolegov kvôli jeho pohľadom na podstatu Oumuamua. Väčšina ho obviňuje z toho, že Loeb zverejňuje teórie, ktorým sám neverí, a tiež zo zapojenia do senzácie vedy.
Avšak jeden z najlepších astronómov Harvardu nechce vo svojich názoroch ustúpiť. Zdôrazňuje, že jeho kritici majú zamietnuť jeho teóriu potrebnými argumenty.
 
Príspevok Oumuamua je súčasťou mimozemskej lode? Známy vedec stále hľadá dôkazy zobrazený najskôr Hlavné správy.