Brezno 10. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – Branislav Račko)

Novú ekologickú prevádzku na výrobu papierových tašiek dnes slávnostne otvorila spoločnosť Harmanec-Kuvert v Brezne. Investícia do výroby bola podľa prezidenta holdingu Eco-Investment a.s. Milana Fiľa 10 miliónov eur, pričom v budúcom roku tu chcú preinvestovať ďalších 10 mil. eur

Na snímke prevádzka závodu Harmanec – Kuvert,

V Brezne tak vznikne 100 až 130 nových pracovných miest, pravdepodobne v štvorzmennej prevádzke. Cieľom spoločnosti je zabezpečiť v nasledujúcich rokoch ročnú výrobnú kapacitu 350 mil. kusov papierových tašiek v hodnote približne 42 mil. eur a udržať súčasnú výrobu papierových obálok na úrovni 1,7 miliardy kusov v hodnote 21 mil. eur.

„Od roku 2003 sme do závodu v Brezne investovali takmer 50 mil. eur a teraz patrí k najmodernejším svojho druhu v Európe. Na dopyt zákazníkov po ekologických papierových taškách reagujeme mnohonásobným zvýšením výroby v Brezne, čím zároveň prinesieme do tohto regiónu stovku nových pracovných miest,“ uviedol na slávnostnom otvorení prezident spoločnosti.

Táto spoločnosť je partnerom a zamestnávateľom na území mesta Brezno. „Ciele, ktoré boli vytýčené pred piatimi rokmi s touto firmou, sa plnia, preto už dnes hovoríme s predstaviteľmi spoločnosti o ďalších víziách a projektoch. Verím, že to prinesie ďalšie pracovné príležitosti pre Brezňanov a Horehroncov,“ uviedol primátor Brezna Tomáš Abel.

História spoločnosti v Brezne siaha do začiatku 20. storočia. V roku 1991 bola z Harmanca do Brezna presunutá výroba obálok a tašiek, ktorá mala v Harmanci bohatú tradíciu spätú s rokom 1941 a v Brezne sa stala ťažiskom výroby. Závod Harmanec-Kuvert, spol. s r.o. so sídlom v Brezne je už 15 rokov súčasťou holdingu Eco-Investment a.s. Na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku sa breznianska spoločnosť stala lídrom vo výrobe obálok.

Eco-Investment, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj