Otvorený list Robertovi Ficovi

Bratislava 19. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Vážený pán, Róbert  Fico,
to čo predvádzate ako premiér  je viac kúzelná atrakcia trikov, ale žiadna reálna politika v prospech  bežných ľudí. Slovensko potrebuje nový reštart a radikálne zmeny v krajine.
Na snímke líder strany NAJ Viktor Béreš

Vaša strana SMER sa zapíše do dejín ako obyčajná  strana,  ktorá krajinu nedokázala  posunúť vpred a hlavne vymaniť  z pasce chudoby a zbedačených nízkych príjmov. Svoje príležitosti  ste trestuhodne prepásol.  Chyba číslo  jedna  bola, že Vás už v roku 2002 ovládli oligarchovia, ktorí Vám  prefinancovali  veľkolepé volebné kampane.  To, že ste si v hlave nedokázal uvedomiť, že si to vyberie veľkú daň je vaša chyba číslo dva. Podpísal ste tak zmluvu s diablom. My, občania Slovenska sme na to doplatili nielen finančne, ale čo je závažnejšie, zbytočnými úmrtiami kvôli stavu zdravotníctva, ktoré rozkrádali aj Paškové firmy, teda spoločnosti vášho nedávneho predsedu parlamentu. Majetok Pavla  Pašku mnohí odhadujú na stovky miliónov eur a stal sa novým oligarchom, len sa o tom ešte nepíše v mainstreamových médiách, ktoré ovládajú  tí istí oligarchovia.
Za nasledovné nesiete priamu zodpovednosť:
Vyše 3 milióny exekúcií na Slovensku a zničené životy ľudí pod ťarchou nákladov z exekúcií.
110 tis zbytočne zomrelých ľudí vinou stagnujúceho  zdravotníctva počas 10 rokov vašej vlády.
Ekonomické sebevraždy  a rozbité rodiny  spôsobené exekúciami.
300 tisíc ľudí, ktorí  doslova utiekli za vašej vlády zo Slovenska (30 tis. ľudí ročne), lebo nechcú žiť v chudobnej  krajine.
Státisíce  dôchodcov  žijú  z menej ako  300 eur mesačne.
Nedokončená diaľnica medzi  Košicami a Bratislavou, ktorú ste sľuboval dokončiť do roku 2014 len dokresľuje neschopnosť vašej vlády.
Najchudobnejšie regióny ako Banskobystrický a Prešovský kraj  chudobnejú naďalej. Nič ste nezmenil.
Vinou vašej vlády sa pretrhla niť života tisícov ľudí, kvôli vašej neschopnosti zlepšiť zdravotníctvo  a porušili ste tým svoje ústavné aj premiérske povinnosti, pretože podľa ústavy ste do rúk prezidenta skladal sľub, citujem „Budem konať svoje povinnosti v záujme občanov“. Tým, že ste  problémy zdravotníctva  dokázateľne prehĺbil, o čom svedčia  čísla EUROSTATU o ročných   zbytočných úmrtiach 11 tis. ľudí, ide o nezlomný  dôkaz  proti Vám a vašej politike, ktorá zlyhala na celej čiare.     Aj preto som podal  oznámenie o podozrení z trestného činu 18.10.2017 za Vašu priamu zodpovednosť  pre  nefunkčné zdravotníctvo a vysoký počet zbytočne mŕtvych na Slovensku. Za vašu nečinnosť a úmrtia musíte prevziať a niesť zodpovednosť. Vyzývam Vás, aby ste prevzali túto zodpovednosť.
Kde sa skrýva exminister dopravy Ján Počiatek?
Nie je pán Počiatek  zamknutý  niekde v klietke z dôvodu zúrivosti spôsobenej užívaním drog ? A nebral drogy  aj počas výkonu ministra dopravy ? Ak bol nepríčetný kvôli drogám budú  právne spochybnené všetky jeho rozhodnutia ministra. Chceme kontrolu a rozbor jeho krvi, lebo my občania máme vážne obavy o jeho zdravotný stav.
Podotýkam, že stavebné tendre v rokoch 2012-2016 za vedenia Vášho ministra dopravy za SMER Jána Počiatka  boli  zrejme manipulované a často vyhrávali firmy z tretieho až štvrtého miesta, hlavne firma Váhostav-SK, ktorá sa  napriek získaným štátnym zákazkám  dostala do reštrukturalizácie, čím ste pomohol z pozície štátu  oligarchovi Jurajovi Širokému, ktorý vlastní  Váhostav-SK. Preto všetky tendre dodatočne preveríme a bude vyvodená v budúcnosti zodpovednosť voči tým (vrátane Vás), čo konali v neprospech  peňaženiek slovenských občanov.
Tento list bude opäť distribuovaný do všetkých relevantných inštitúcií EÚ, do rúk premiérom aj veľvyslancom  nech vedia kam ste až  doviedli tento maličký  štát, do akého stavu absentujúcej morálky ste ľudí dostal.  Frustráciu ľudí ste už dosiahol. Ako vidíte mnohých z nás ste nezlomil a budeme bojovať do posledného dychu, aby sme krajinu oslobodili spod Vášho zlého riadenia a tým  spod oligarchickej moci.
Pán Fico, stojíte tak povediac  v ceste pre veľké zmeny v krajine tým, že ste ešte neabdikoval z funkcie premiéra.  Zanechávate za sebou jednu veľkú dieru.
Tlejúce emócie a roztrpčenosť ľudí rastie. To, čo sa teraz javí ako rezignácia ľudí je len  ticho pred búrkou. Zmena režimu sa blíži.
Zápach hrnca, ktorého zapáchajúcu kašu ste sám s oligarchami navaril sa šíri po celom Slovensku ako mor a budeme potrebovať tento zápach prikryť veľmi tesným poklopom,  inak sa zadusíme.
Abdikujte !
S pozdravom

Ing. Viktor Béreš
Predseda strany NAJ (Nezávislosť a Jednota)

ZDROJ >>

Komentujte :)