Záhreb 15. apríla 2018 (HSP/Foto: Facebook Ivan Pernar)
 
Ivan Pernar,  zástupca politickej strany „Živý múr“ v Chorvátskom parlamente, oslovil amerického veľvyslanca v Chorvátsku otvoreným listom

Ivan Pernar, zastupca politickej strany „Živý múr“ v Chorvatskom parlamente

“Chcel som tento list začať slovami „Váženy pán Kohorst“, ale vzhľadom na politiku vášho štátu začnem len s „Kohorst“. Nevážim si ani vás, ani toho, ktorý vás menoval- Donalda Trumpa. Od začiatku som si bol vedomý, že ide o podvodníka a že nebude zastupovať záujmy občanov, ktorými bol zvolený , ale záujmy tieňovej vlády. Vláda, o ktorej väčšina Američanov ani netuší, ktorá je vlastne tvorená štruktúrami, ktoré spravujú Federálnu rezervu, vašu alebo, presnejšie, ich centrálnu banku. Vládu, ktorá prinúti hociktorého amerického prezidenta, aby začal vojnu len s jedným jediným cieľom: zachovať americkú dominanciu na Blízkom východe, ktorá zaručuje predaj ropy za doláre, a teda aj hodnotu vašej meny.
Vďaka umelej hodnote dolára využívate zdroje celého sveta, zadĺžením krajín ich zotročujete, máte vojenské základne vo viac ako 30 krajinách a neustále vediete vojny proti niekoľkým suverénnym štátom, ktorých dlhý zoznam sa každým rokom zvyšuje. Vy hovoríte, že šírite demokraciu a slobodu, ale každý vie, že je to lož a ​​fraška. Videli sme to vo Vietname, v Líbyi a teraz to vidíme v Sýrii. Nebojujete za ideály, ktoré akože zastávate, ale kvôli vašim holým záujmom. Práve z tohto dôvodu vás nezaujímajú Palestínčania, ktorí nepochybne zažívajú každodenný teror vášho spojenca z Izraela, a roníte krokodílie slzy pre Kosovcov, Sýrčanov, Líbyjčanov, Iračanov, Afgancov alebo pre akýkoľvek iný národ, ktorého štát si chcete podmaniť, ovládať a nainštalovať doň svoje vojenské základne s cieľom rozširovania zóny vplyvu.
Trumpov predchodca Kennedy hovoril o vplyve týchto skrytých mocenských štruktúr, ktoré vládnu vo vašej krajine, a povedal, že ich zástupcovia sú zhromaždení v tajných spoločnostiach. Pokúsil sa prebrať moc nadtvorbou dolára Federálnou rezervou a vrátiť ju späť do rúk štátnej pokladnice. Šesť mesiacov po tom, ako sa postavil proti praktikám sprisahancov namiereným proti americkým a všetkým ostatným národom sveta, bol zabitý a vaša vláda falošne obvinila komunistov z jeho vraždy, ako dnes pre všetko obviňuje Rusov, často bez akýchkoľvek dôkazov. To, čo je na tom najbizarnejšie, je to, že Trump nazýva sýrskeho prezidenta Asada zvieraťom, a sám nie je o nič lepší. Aké pokrytectvo!
Vaše chemické firmy, ktoré produkujú herbicídy a váš vojenský komplex, ktorý do zbraní dava ochudobnený urán, otrávili, deformovali a zabili miliónkrát viac ľudí ako Asad, za predpokladu, že skutočne vykonal všetky predchádzajúce útoky chemickými zbraňami, za ktoré ho obviňujete. Môžem vám povedať ešte jednu vec, ako dieťa som pozeral na Ameriku ako na krajinu slobody, dnes viem, že je to krajina otrokov, ktorí majú zo dňa na deň menej a menej práv, a ktorí sú riadení tiež otrokmi a služobníkmi skrytých záujmov a neformálnych štruktúr moci. Mňa už neoklamete ako ani väčšinu iných ľudí. Národy vo svete sa prebúdzajú a otvárajú sa im oči, a v „civilizovaný Západ“ ako ani v demokraciu, ktorá prichádza so zvukom padajúcich amerických a britských bômb, už neveria ani občania vašich krajín. Neveria vám ani občania Chorvátska.
To je moje posolstvo pre vás, Robert Kohorst.”
 
Príspevok Otvorený list Ivana Pernara americkému veľvyslancovi v Chorvátsku zobrazený najskôr Hlavné správy.