Washington 29. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP)
 
Portál LifeNews v utorok zverejnil článok o tom, že mimovládna organizácia Planned Parenthood Keystone, ktorá sa zasadzuje o tzv. sexuálne zdravie, plánované rodičovstvo a propaguje potratovú politiku, na svojom účte na sociálnej sieti publikovala bizarný príspevok, v ktorom vyzývala princeznú z Disneyho rozprávky, aby mala potrat. To sa však nepáčilo mnohým používateľom a v dôsledku vlny nevôle nakoniec organizácia status zmazala. Píše USA Today.
 

Logo spoločnosti na potratovej klinike

Rozhorčenie na sociálnej sieti, dokonca aj medzi podporovateľmi potratov, vyvolal príspevok Planned Parenthood Keystone (PPK) na Twitteri, v ktorom sa uvádzalo: “Potrebujeme princeznú Disney, ktorá pôjde na potrat. Potrebujeme princeznú Disney, ktorá bude migrantom, Potrebujeme princeznú Disney, ktorá bude trans. ”
Po tom ako na nemiestny príspevok upozornil server LifeNews, sa v utorok večer téma dostala aj do mainstreamových médií a agentúr ako AP, Newsweek, USA Today a ABC News.
Melissa Reedová, prezidentka a generálna riaditeľka organizácie PPK, obhajovala tweet a uviedla, že ich zámerom je vyvolať verejný rozhovor o tom, ako popová kultúra vykresľuje potraty a sexuálne zdravie.
“Pripojili sme sa k prebiehajúcej diskusii o rozprávkových princeznách, ktoré ľudia chcú vidieť v snahe poukázať na dôležitosť rozprávania príbehov, ktoré spochybňujú zabehnutú stigmu,” povedala Reedová vo vyhlásení. “Na základe úvah sme sa rozhodli, že jav, na ktorý sme sa snažili poukázať, nie je vhodný ako predmet alebo kontext takejto diskusie, a preto sme tento tweet odstránili,” pokračovala.
Napriek tomu, že tweet bol zjavne nemiestny, aspoň to vysvetľovalo a potvrdilo politiku, ktorú hnutie Planned Parenthood presadzuje už celé roky – a to aj z peňazí všetkých daňových poplatníkov v Spojených štátoch.
Pennsylvánsky rodinný inštitút, ktorý prvýkrát zaznamenal tweet, poukázal na to, že pobočka pennsylvánskej interrupčnej organizácie dostala v roku 2016 dotáciu vo výške 3,5 milióna dolárov, aby posunula program potratov na deti a dospelých. Na vnútroštátnej úrovni získa potratový reťazec približne 500 miliónov dolárov ročne v daňových dolároch.
V mysliach vedúcich predstaviteľov plánovaného rodičovstva nie je žiadny vek príliš mladý na svoju indonctralizáciu proti potratom. Potratový reťazec prechádza do stredných škôl a stredných škôl v celej krajine, vyučovala svoje pochybné programy sexuálnej výchovy.
Potratový gigant tiež publikuje učebnice a príručky pre deti a mládež týkajúce sa sexuálnej aktivity. Tieto materiály poskytujú sexuálnu výchovu “primeranú veku” už deťom od štyroch rokov.
Verejnosť však v utorok zistila, čo znamená “vhodný vek” pre plánované rodičovstvo. Spoločnosť PPK presadzuje otravovanie a ovplyvňovanie nevinných, idealistických mladých ľudí s predstavou, že zabitie nenarodeného dieťaťa je niečo dobré.
 
Príspevok Otvorene o ovplyvňovaní detí: Americká potratová organizácia pobúrila tweetom o tom, že potrebujeme rozprávkovú princeznú, ktorá pôjde na potrat zobrazený najskôr Hlavné správy.