Lakšárska Nová Ves 7. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Trnava)

Polícia sa zaoberá nálezom otrávených chránených živočíchov a poľovnej zveri neďaleko obce Lakšárska Nová Ves v okrese Senica. TASR o tom informovala hovorkyňa krajskej polície v Trnave Martina Kredatusová.
Na snímke otrávená líška v lesnom poraste pri Lakšárskej Novej Vsi 5. marca 2018

Podľa doterajších zistení ide najmenej o dva druhy zákonom chránených vtákov. Otráviť sa malo šesť myšiakov lesných a dva jastraby lesné. Okrem nich boli otrávené i dve líšky hrdzavé a jedna kuna lesná. „Zamestnanec Štátnej ochrany prírody vyčíslil spoločenskú hodnotu uhynutých zvierat predbežne na 11.960 eur. Zvieratá boli pravdepodobne otrávené vysoko rizikovou chemickou látkou,“ spresnila hovorkyňa.
Pracovník Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Senici odobral z uhynutých zvierat vzorky na toxikologické vyšetrenie.
Na snímke otrávený jastrab lesný v lesnom poraste pri Lakšárskej Novej Vsi 5. marca 2018
„Polícia vyzýva obyvateľov k zvýšenej opatrnosti pri pohybe na voľnom priestranstve s deťmi alebo so psami, nakoľko použitá látka je smrteľne nebezpečná pre živočíchy a môže byť aj pre ľudí,“ dodala Kredatusová.
Nie je možné vylúčiť, že v tejto lokalite ide o opakovaný prípad. “Rovnako žiadame o zvýšenú pozornosť aj v iných regiónoch Slovenska, najmä v otvorenej poľnohospodárskej krajine, kde sa takéto prípady najčastejšie objavujú,” doplnila hovorkyňa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.