Z finálovej sedmičky v kategórii Moderátor/Moderátorka televíznych programov zostali traja nominovaní – Adela Banášová, Marcel Forgáč a Andrej Bičan. Cenu získala Banášová, ktorá účinkovala v relácii Milujem Slovensko v RTVS, moderovala Chartshow na Markíze či Trochu inak v TA3. Vo svojej reči poďakovala aj svojmu partnerovi Viktorovi Vinczemu. Zároveň aj získala najväčší počet diváckych hlasov a teda si opäť po roku prevzala hlavnú cenu Absolútny OTO.

Najlepším seriálom sa stala Horná Dolná z televízie Markíza, ktorá súperila s ďalšími nominovanými Doktor Martin II. z RTVS a Naši z TV JOJ. Jeden z hercov Hornej Dolnej bol pri odovzdávaní ceny na pódiu v skafandri.

Sošku OTO za najlepšiu moderátorku spravodajstva obhájila Adriana Kmotríková z televízie JOJ. Porazila tak Ľubomíra Bajaníka a Máriu Chrenekovú Pietrovú. Nominovaných predstavili riaditelia televízií Václav Mika, Marcel Grega a Matthias Settele.

Cenu za Zábavný program odovzdával expoštár Ján Gordulič z relácie Pošta pre teba, ktorý prišiel na pódium až na druhý pokus. Banášová vtipkovala, že sošku si budú musieť vyzdvihnúť na najbližšej pobočke pošty. Šou Milujem Slovensko porazila v tejto kategórii Inkognito a Dobre vedieť.

Dve ocenenia, najlepší moderátor a komentátor športu si odniesol Marcel Merčiak. Jeho moderátorskými konkurentmi boli Lenka Čviriková-Hriadeľová a Peter Varinský, komentátorskými zas Števo Eisele a Slavo Jurko.

Osobnosťou televíznej publicistiky sa stal Patrik Herman, jeho konkurenti Palo Fejér a Viktor Vincze tak odišli bez ceny.

Ocenenie Skupina roka si odniesla kapela IMT Smile. Jej frontman Ivan Tásler sa pri preberaní ceny poďakoval fanúšikov, ale zároveň posťažoval, že aj keď mali na koncertoch vždy najviac ľudí, tak tie hlavné ceny nikdy nedostali. Ďalšími nominovanými v tejto kategórii boli Fragile a Desmod.

Večer nemal núdzu o čudné momenty, Sajfa ohlásil Herečku roka, režisér do ucha Adele vysvetlil, že prednosť má Herec roka. Najlepším hercom sa prekvapujúco stal Michal Hudák, ktorý podľa vlastných slov nenatočil minulý rok nič. Povedal však, že divákom je jedno, či je to herec v seriáli, alebo sedí za pultom v Inkognite. Konkurovali mu Ján Koleník a Daniel Heriban. V kategórii Herečka roka sa víťazkou stala Táňa Pauhofová. Nominované boli aj Zuzana Šebová a Zuzana Mauréry.

Kristína v kategórii Speváčka roka porazila svoje súperky Emmu Drobnú a Máriu Čírovú. Adam Ďurica zas porazil Samuela Tomečka a Mira Žbirku, keď získal sošku Spevák roka.

Cenu in memorian získala redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková. Sošku prevzal jej manžel a predniesol dojímavú reč.

Zdroj: RTVS

​Dojímavá chvíľa prišla pri udeľovaní ceny Redaktor/Redaktorka spravodajstva, ktorú získala nedávno zosnulá redaktorka RTVS Leona Kočkovičová Fučíková. Diváci v sále si ju uctili standing ovation. Cenu prevzal jej manžel, ktorý predniesol emotívne poďakovanie.

​Nominované programy roka boli V siedmom nebi, Tvoja tvár znie povedome a Rio 2016. Sošku nakoniec získala Markíza za zábavnú spevácku šou. Špeciálnu cenu OTO dostal režisér Peter Núňez. A herečka Božidara Turzonovová sa stala ďalšou slovenskou osobnosťou, ktorú uviedli do Siene slávy.

Víťazi 17. ročníka Osobnosti televíznej obrazovky:

Moderátor/moderátorka televíznych programov: Adela Banášová
Moderátor/moderátorka spravodajstva: Adriana Kmotríková
Redaktor/redaktorka spravodajstva: Leona Kočkovičová Fučíková
Osobnosť televíznej publicistiky: Patrik Herman
Športový moderátor: Marcel Merčiak
Športový komentátor: Marcel Merčiak
Herec: Michal Hudák
Herečka: Táňa Pauhofová
Spevák: Adam Ďurica
Speváčka: Kristína
Seriál: Horná Dolná
Skupina: IMT Smile
Zábavný program: Milujem Slovensko
Program roka: Tvoja tvár znie povedome
Absolútny OTO: Adela Banášová