Ambiciózny John mal jasnú predstavu o tom, čo majú jeho deti dosiahnuť. A držal sa príslovia, že účel svätí prostriedky. Tie jeho boli totiž otrasné. Dnes 21- ročná Monaei spomína, že v ňom nikdy nevidela otca. „V televízii som mohla sledovať iba tenis a tvrdil mi, že keď raz budem bohatá, tak sa mu poďakujem,“ povedala staršia zo sestier britskému denníku The Guardian. „Vždy to bol len tréner, nie otec a správal sa ku mne otrasne.“

De’Viana bol očarený príbehom úspešných sestier Venus a Sereny Williamsových a mal pred sebou iba jeden cieľ. Mať rovnaké duo doma. Jeho dievčatá si však kvôli nemu prežili v detstve peklo. Mladšia Nephe nemala talent a nedostala sa ani na okruh turnajov ITF. Pre spomínaný denník priznala, že otec ju po tréningoch bil a kopal.

Z týchto slov a aj z vyjadrení Monaei doslova mrazí. „Keď som mala 14, otec mi vyhodil večeru do koša, lebo si vraj nezaslúžim jesť, keďže som prehrala zápas,“ hovorila so smútkom v hlase. Tvrdé až prehnané tréningové metódy spôsobili mladej dievčine zdravotné problémy. Nemohla takmer dostúpiť na koleno, no ani to jej tyranského otca nezastavilo a nútil ju robiť ťažké cviky.

Extrémom bolo, keď dcéry prestal posielať do školy a museli trénovať už od šiestej ráno. Keď sa im nedarilo, nedal im jesť. Obe sestry sú už dospelé a svojho despotického rodiča zažalovali. Ten sa však vôbec necíti byť vinný a má svoje vysvetlenie, prečo ho dcéry pohnali pred súd. „Opustil som ich matku a asi mi to nevedia zabudnúť,“ povedal otec-tyran John De’Viana.