Buenos Aires 23. januára 2019 (SHP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)
 

Futbalista Emiliano Sala pred zmiznutím lietadla, v ktorom letel z francúzskeho Nantes do Waleského Cardiffu, skupine priateľov odoslal hlasovú správu. Sala priznal, že lietadlo je v zlom stave. Informoval o tom argentínsky denník Clarin

Na snímke Emiliano Sala

Argentínsky futbalista odoslal skupine priateľov na WhatsApp hlasovú správu, v ktorej priznal, že podľa neho je lietadlo v zlom stave a že sa bojí o svoj život.
Som na palube lietadla, ktoré vyzerá tak, ako by sa teraz malo rozpadnúť, a ja letím do Cardiffu. Ak za hodinu a pol odo mňa nedostanete správu, neviem, či ma niekto bude hľadať, pretože nenájdu, alevy už viete. Otec! Strašne sa bojím!“, cituje denník futbalistu.
Otec futbalistu Horacio denníku potvrdil, že hlasová správa je autentická.
V utorok sme informovali, že lietadlo s dvoma ľuďmi na palube, ktorý letelo z Nantes do Cardiffu, zmizlo v oblasti Normanských ostrovov. Francúzske úrady potvrdili, že v lietadle bol 28-ročný futbalista Sala.
Po 15 hodinovej pátracej operácii, ktorej sa zúčastnili britské a francúzske sily, záchranári vo vode našli predmety, ktoré sa dajú považovať za časti lietadla, ale telá zatiaľ nájdené neboli.
 

Príspevok “Otec! Strašne sa bojím!” Médiá zverejnili posledné slová futbalistu Salu pred zmiznutím lietadla zobrazený najskôr Hlavné správy.