Paríž 29. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)

Francúzska polícia v piatok večer zadržala otca páchateľa nedávneho útoku na parížskej triede Champs-Elysées. Informovala o tom webová stránka denníka Le Parisien
Ilustračné foto

Podľa nej otec páchateľa Karima Cheurfiho prišiel v piatok večer do budovy policajného komisariátu v meste Noisy-le-Grand v departemente Seine-Saint-Denis a prítomným policajtom sa vyhrážal smrťou. Kritizoval aj primátorku mesta za to, že odmietla povoliť pochovanie jeho syna na miestnom cintoríne.
Le Parisien dodal, že podnapitý 65-ročný Salah Cheurfi nebol ozbrojený a polícii sa ho podarilo rýchlo spacifikovať a následne zadržať.
Cheurfiho syn, Karim, zaútočil 20. apríla večer na policajnú dodávku zaparkovanú na Elyzejských poliach, pričom smrteľne postrelil jedného policajta. Dvaja ďalší policajti boli pri prestrelke zranení. Páchateľ bol na mieste zlikvidovaný.
Na margo dohadov o odmietnutí pochovania Karima Cheurfiho primátorka Noisy-le-Grand za stranu Republikáni (LR) Brigitte Marsignyová uviedla, že nedostala žiadnu takú žiadosť. Povedala tiež, že nemá vyhranený názor na tento problém. “Nikdy som si túto otázku nekládla,” spresnila a dodala, že “každý má právo, aby bol pochovaný.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.