Túžbu po víťazstvách mala v sebe Vlhová zakódovanú už odmalička. „Raz bola na školskom futbalovom turnaji v Ružomberku a vo finále prehrali o gól. Nikto sa k nej nesmel ani priblížiť. Vtedy by pozabíjala všetky dievčatá, tak ju to hnevalo,“ zaspomínal si v rozhovore pre denník SME otec úspešnej slalomárky Igor Vlha.

Weiss po kauze dráždi ešte viac: Šokujúci odkaz na sociálnych sieťach, ktorý vytáča!

Rodičia však nechceli, aby bola Petra zameraná len a len na šport. „Chodila do školy, potom na krúžok a lyžiarsky tréning. Chceli sme, aby to mala vyvážené. A nechceli sme, aby sedela pred panelákom,“ vysvetľuje otec.

Škandál Weissovej jazdy naberá na obrátkach: Toto si o celej veci myslia analytici!

Na dcérin talent ich upozorňovali viacerí. „Jana Gantnerová mi hovorila, že keď dáva chlapcom tri sekundy, niečo z nej bude. Na skutočné porovnanie sme museli vycestovať do zahraničia. Keď aj tam končila pravidelne v najlepšej päťke, spozorneli sme,“ pokračoval.

VIDEO Vojna Sagana s Terpstrom pokračuje: Neuveríte, akú zákernosť si dovolil voči Peťovi!

K danostiam však Vlhová pridáva aj poctivú prácu. „Petra je stvorená na drinu. Keď vidím, ako behá s padákom, nechápavo krútim hlavou. Jej rovesníčky by podobnú záťaž nezvládli,“ tvrdí otec a dodáva, že jeho dcéra jazdí ako jediná z lyžiarok náročnejším mužským štýlom.

Ruka v ruke s pribúdajúcimi rokmi stúpali aj náklady na finančne náročný šport. „Najťažšie bolo, keď prechádzala od žiakov k juniorom. Zrazu som zistil, že potrebujeme na sezónu 50-tisíc eur. Keď však potom vidíte, ako sa jej darí, hreje to pri srdci. Zrejme sme sa vybrali správnou cestou,“ zamyslí sa pán Vlha.

FOTO Sagan pred vrcholom sezóny v obkľúčení: Polícia ho skoro poslala k zemi!

Petru trénuje od roku 2016 taliansky tréner Livio Magoni. Jeho angažovanie nebolo pre Vlhovcov vôbec jednoduché. Dôvodom boli peniaze. „Málo ľudí si vie predstaviť, aké to je, keď nemôžete spať. Chcete sa s ním dohodnúť, ale nemáte peniaze. Vlastná asociácia vám nepomôže. Zobral som si vyše stotisícový úver, aby mala Petra toho najlepšieho kouča,“ opísal otec patálie, ktoré predchádzali podpísaniu kontraktu.

Verejnosť nad Weissom len krúti hlavou: Toto je spravodlivosť po slovensky?

Nie sú žiadni milionári, Igor Vlha sa venuje kovovýrobe. „Vyrábame reťazové a ozubené kolesá, hriadele, kardany, remenice, hobľovacie nože, trapézové skrutky či priemyselné nože,“ vymenoval. Rovnakému povolaniu sa venoval aj otec slovinskej lyžiarky Tiny Mazeovej, ktorú taktiež trénoval Magoni a priviedol ju až k celkovému triumfu vo Svetovom pohári v roku 2013.

Otec Petry Vlhovej si servítku pred ústa nedával: Stačilo už, odstúpte, páni!

Vlhovci veria, že s ich dcérou sa im podarí čosi podobné. Boli by radi, ak by k tomu prispelo aj vedenie Slovenskej lyžiarskej asociácie. Podľa Vlhu je nutné, aby sa tam dostali noví ľudia. „Chcem, aby dcéra jazdila za našu krajinu. Pozrite sa, koľko tu máme fanúšikov. Zo Slovenska neutečieme. Nech radšej odídu ľudia z lyžiarskej asociácie, ktorí nám stále škodia,“ zdôraznil. Viceprezidentom SLA odkázal: „Chcem vyzvať Marina Mersicha a Ivana Ivaniča, aby na aprílovej schôdzi odstúpili v prospech celého slovenského lyžovania. Nech na ich miesto prídu mladí a progresívni ľudia.“

Viac na Pluska.sk: