Jakarta 19. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tatan Syuflana)
 
Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,5 v nedeľu opäť postihlo indonézsky ostrov Lombok. Turistami obľúbený ostrov sa stále spamätáva zo zemetrasenia zo začiatku augusta, ktoré si vyžiadalo stovky obetí na životoch, informuje agentúra DPA.

Ilustračné foto

Epicentrum najnovšieho zemetrasenia bolo v hĺbke 32 kilometrov v oblasti Východný Lombok, ktorá bola najviac postihnutá otrasmi z 5. augusta, uviedla indonézska Meteorologická, klimatologická a geofyzikálna agentúra BMKG. Najnovšie otrasy, ktoré postihli Lombok o 04.10 h SELČ, cítili aj na okolitých indonézskych ostrovoch Bali a Sumbawa.
Americká geologická služba USGS stanovila magnitúdu zemetrasenia na 6,3. Miestne úrady v nedeľu nevydali varovanie pred vlnou cunami. Neboli bezprostredne známe ani informácie o prípadných obetiach, zranených či škodách.
Zemetrasenie s magnitúdou 7 na ostrove Lombok z 5. augusta si vyžiadalo najmenej 460 obetí. Indonéziu často sužujú zemetrasenia vzhľadom na to, že sa nachádza na tzv. Ohnivom kruhu, kde sa odohráva až 90 percent všetkých zemetrasení na svete.
V decembri 2004 silné zemetrasenie s magnitúdou 9,1 pri indonézskom ostrove Sumatra vyvolalo vlnu cunami, ktorá vo vyše desiatke krajín juhovýchodnej Ázie zabila 230.000 ľudí.
 
Príspevok Ostrov Lombok postihlo ďalšie silné zemetrasenie zobrazený najskôr Hlavné správy.