Islamabad 2. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Channi Anand)
 
Ostreľovanie medzi pakistanskými a indickými jednotkami v spornom himalájskom regióne Kašmír si vyžiadalo sedem mŕtvych. Medzi obeťami sú traja pakistanskí vojaci, pakistanský dedinčan, žena a dievča z Indie a člen indickej polovojenskej jednotky, uviedli v utorok úrady

Ilustračné foto

Podľa pakistanskej armády indickí vojaci cez noc zasiahli ich vojenské pozície v meste Rakhchakri v Pakistanom kontrolovanej časti Kašmíru. Okrem troch vojakov, ktorí zomreli, ďalší utrpel zranenia. Armáda vo svojom vyhlásení uviedla, že jej vojaci na ostreľovanie “odpovedali efektívne”. Miestny policajný predstaviteľ zase informoval, že streľba z Indie v pondelok večer zabila 70-ročného Pakistanca žijúceho v oblasti Niaza Per.
Indická armáda zase obvinila pakistanských vojakov, že v pondelok pozdĺž hranice známej ako Línia kontroly strieľali z mínometov a menších zbraní a zasiahli zónu Poonch v Indiou kontrolovanej časti Kašmíru. Indickí vojaci sa podľa armády za streľbu odplatili. Podľa indického policajného predstaviteľa prišli o život člen polovojenskej jednotky, žena a dievča a najmenej 18 civilistov a päť vojakov utrpelo zranenia. Cezhraničné ostreľovanie pokračovalo po krátkom pokoji aj v utorok ráno, uviedol.
Počet obetí tohto ostreľovania patrí medzi najvyššie odkedy sa medzi Indiou a Pakistanom vystupňovalo napätie po samovražednom bombovom útoku zo 14. februára, ktorý si v indickej časti Kašmíru vyžiadal 40 mŕtvych indických vojakov. K útoku sa prihlásila militantná skupina Džaíš-i-Muhammad.
 
Príspevok Ostreľovanie v Kašmíre neprežilo sedem ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.