Houston 24. mája 2018 (HSP/RT/Foto: TASR-Magali Girardin/Keystone via AP)
 
Veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyová sa na univerzite v Houstone stretla s protestujúcimi, ktorí ju obviňovali z toho, že “má krv na rukách” kvôli jej podpore Izraela

Na snímke americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová

Haleyová vo svojom vystúpení na univerzite hovorila o “veľmi zaneprázdnených niekoľkých týždňoch americkej zahraničnej politiky”, keď ju prerušil jeden z protestujúcich výkrikom, že “má krv na rukách a zúčastňuje sa genocídy domorodého palestínskeho ľudu”. Pridali sa aj ďalší výkrikmi a piskotom.
Protestujúci nakoniec odišli a Haleyová pokračoval v rozprávaní, pričom spomenula aj to, že “aj jej manžel a brat sú bojovými veteránmi a bojovali aj za právo, aby mohli takto protestujúci vystupovať”.

Študenti za spravodlivosť v Palestíne a ďalších 12 skupín vydali vyhlásenie, v ktorom vysvetľujú svoj problém s prítomnosťou Haleyovej na univerzite. Ide o “divoké pôsobenie Nikki Haleyovej ako veľvyslankyne OSN, ktoré je očividne zamerané voči Palestínčanom a zastiera aj iné nespravodlivosti na celom svete”.
Po tom, ako prišlo o život viac ako 60 Palestínčanov počas veľkých protestných pochodov minulého týždňa, Haleyová vystupovala ako pevný zástanca Izraela na pôde OSN a na mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN vyšla z miestnosti, keď začal hovoriť palestínsky vyslanec Riyad Mansour.
 
Príspevok Ostré slová adresované Haleyovej: Máte krv na rukách a zúčastňujete sa genocídy domorodého palestínskeho ľudu zobrazený najskôr Hlavné správy.