Kežmarok 17. januára 2017 (HSP/TK KBS/Foto:Pixabay)

V rámci jubilea 150. výročia obnovenia verejnej úcty k Matke ustavičnej pomoci, Svätý Otec František požehnal dvanásť špeciálne vytvorených ikon počas generálnej audiencie na Námestí sv. Petra 18. mája 2016.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Už onedlho dorazia do každého spoločenstva a kostolov redemptoristov po celom svete. Po tom, čo ikona navštívi chrámy a komunity slovenských redemptoristov a redemptoristiek východného obradu, navštívi aj redemptoristov západného obradu na Slovensku. Ikona, ktorá putuje po Slovensku, má rozmery 46 x 58 cm. Bola vyhotovená v apríli 2016 v dielni o. Eugena Karpiela CSsR v Poľsku. Rozmermi je väčšia ako originál, ktorý je v kostole sv. Alfonza v Ríme.

18. januára príde ikona od gréckokatolíckych redemptoristiek v Lomnici k redemptoristkám západného obradu v Kežmarku. Od 20. do 22. januára bude ikona v Podolínci, v dňoch 23.-28.1 bude v Kostolnej-Záriečí, od 29.1 do 3.2 bude v Bratislave na Puškinovej ulici, od 4. do 8. februára u redemptoristov v Banskej Bystrici (Radvaň). Od 13. februára bude prítomná v Bratislave, kde sa na mimoriadnej kapitule stretnú redemptoristi jednotky Bratislava a Praha. Ikona bude v Bratislave počas trvania celej kapituly, ktorá je mimoriadna tým, že sa na nej oficiálne spoja redemptoristi týchto dvoch jednotiek. Podľa slov P. Róberta Režného, zodpovedného za trojročie osláv Matky ustavičnej pomoci: “Prítomnosť ikony na kapitule má byť tiež symbolickým vydrením toho, že redemptoristi chcú započať niečo nové, t.j. novú provinciu, pri nohách Matky ustavičnej pomoci.”

TK KBS informovala Gabriela Kalafusová

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.