OSN nalieha zvýšiť úsilie vedúce k porážke Boko Haram

New York 1. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Militant video/Site Institute via AP File)

Bezpečnostná rada OSN vyzýva k zintenzívneniu snáh, ktoré by viedli k porážke extrémistickej islamistickej povstaleckej skupiny Boko Haram v Nigérii a v okolí Čadského jazera. Taktiež volá po riešení humanitárnej krízy v tejto oblasti, ktorá za sebou zanecháva milióny hladujúcich ľudí

Ozbrojenec z organizácie Boko Haram

V jednohlasne prijatej piatkovej rezolúcii predstavitelia OSN rázne odsúdili útoky militantných skupín a poukázali na potrebu posilnenia spôsobilostí mnohonárodných síl, ktoré sa snažia islamistov z Boko Haram poraziť. V rezolúcii sa píše, že medzinárodné sily potrebujú pomoc a vybavenie v oblasti logistiky, mobility a komunikácie, a taktiež potrebujú zlepšiť zdieľanie informácií.

Dokument ďalej požaduje okamžitú alokáciu 458 miliónov dolárov (428,4 milióna eur), ktoré boli v rámci humanitárnej pomoci vyčlenené na rok 2017. OSN tiež vyzýva tých, ktorí neprispeli, aby tak urýchlene urobili.

Predstavitelia Bezpečnostnej rady OSN navštívili začiatkom marca oblasť Čadského jazera, aby na vlastné oči videli dôsledky extrémistických útokov a rozsah humanitárnej krízy v regióne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)