Bratislava 26. marca 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Práve dnes oslavujeme Deň počatého dieťaťa. Združenie Fórum života, ktoré aj tento rok pripravilo k tomuto dňu špeciálnu tematickú kampaň, pozýva k vyjadreniu vďačnosti za to, že naše mamy povedali „áno“ životu a umožnili nám narodiť sa, rozvíjať sa a dospieť na našej životnej ceste do momentu, v ktorom sa nachádzame práve teraz. Témou aktuálneho ročníka kampane je motto „Ďakujem, že som“.

Oslavujeme Deň počatého dieťaťa

Fórum života v rámci kampane Deň počatého dieťaťa organizuje množstvo podujatí po celom Slovensku, do ktorých sa môže zapojiť ktokoľvek. Symbolom kampane je už tradične biela stužka znázorňujúca nevinnosť a zraniteľnosť, ktorú budú dobrovoľníci a regionálni spolupracovníci Fóra života rozdávať v uliciach slovenských miest a obcí najmä počas týždňa pred 25. marcom. „Takúto stužku si môžete vziať od našich dobrovoľníkov, ale jednoduché je vyrobiť si ju aj doma. Jej pripnutím na odev a nosením v dňoch okolo 25. marca dáte najavo nielen účasť na kampani Deň počatého dieťaťa, ale aj svoj osobný postoj k problematike ochrany ľudského života od počatia,“ hovorí Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života, a dodáva, že kampaň má občiansky charakter. „Veríme, že ochrana prirodzených hodnôt je, alebo mala by byť vlastná nielen veriacemu človeku, ale každému, kto racionálne uvažuje a kto vníma vzácnosť života – či už toho svojho, alebo ostatných ľudí.“
 
Príspevok Oslavujeme Deň počatého dieťaťa, podporiť sa dá nosením bielej stužky na odeve zobrazený najskôr Hlavné správy.