Bratislava 2. júla 2019 (HSP/Rusvesna/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Portál Rusvesna informuje o prvých obvineniach ukrajinských námorníkov, ktorí v novembri 2018 uskutočnili provokáciu v Kerčenskom prielive

Snímka z 27. mája 2019, kde ukrajinskí námorníci sedia na súde v Moskve

Nikolaj Polozov, advokát obvinených Ukrajincov, na sociálnej sieti napísal, že Rusi už predložili obvinenia ukrajinským námorníkom Jevgenijovi Semidockému, Jurijovi Budzylovi, Bohdanovi Nebylicovi, Cladimírovi Tereščenkovi, Andrejovi Opryskovi, Andrejovi Dračovi, Andrejovi Ejderovi a Sergejovi Popovovi (nelegálne prekročenie ruskej štátnej hranice spáchané organizovanou skupinou).

Ukrajinci boli oboznámení aj s výsledkami vyšetrovania ruskej komisie, budúci týždeň budú obvinenia doručené aj ďalším ukrajinským námorníkom.

Podľa Polozova “ukončenie tejto fázy vyšetrovacích úkonov znamená dokončenie zhromažďovania a procesného stanovenia dôkazov v rámci predbežného vyšetrovania. Potom začne fáza oboznámenia ukrajinských zajatcov a ich právnikov s materiálmi trestného prípadu,“ povedal Polozov.

Polozov tvrdí, že koncom júla sa skončí obdobie, dokedy bolo možné držať ukrajinských námorníkov vo väzbe. Okrem toho tvrdí, že ukrajinskí vojenskí námorníci sú vojnoví zajatci a sú chránení Ženevskou konvenciou z roku 1949. Problém však spočíva v tom, že Rusko a ani Ukrajina nie sú vo vojnovom stave, takže hovoriť o ukrajinských vojnových zajatcoch nemožno.

[embedded content]

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj