USA 23. januára 2017 (HSP/kath.net/Foto:TASR-Lucas Jackson/Pool Photo via AP)

Linda Sarsourová, jedna z organizátoriek sporného ‘Woman’s March’ (Pochodu žien), ktorý sa v sobotu organizoval na celom svete a ktorý bol protestom proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, je v podozrení, že je v spojení s členmi teroristickej skupiny Hamas.

Státisíce ľudí sa dnes zišli v parku National Mall pred washingtonským Kapitolom, aby vyjadrili svoj protest proti novému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi. K takzvanému Pochodu žien sa pridali demonštranti aj v mnohých mestách USA a sveta. Na snímke demonštráciqa na Independence Avenue vo Washingtone 21. januára 2017Státisíce ľudí sa dnes zišli v parku National Mall pred washingtonským Kapitolom, aby vyjadrili svoj protest proti novému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi. K takzvanému Pochodu žien sa pridali demonštranti aj v mnohých mestách USA a sveta. Na snímke demonštráciqa na Independence Avenue vo Washingtone 21. januára 2017

Informoval o tom „The Daily Caller“ v nedeľu. Linda Sarsourová vystúpila nedávno na veľkom moslimskom zhromaždení v Chicagu, kde ju vidno so Salahom Sarsourom, členom Islamskej spoločnosti v Milwaukee a bývalým členom Hamasu. Salah Sarsour sám bol okrem toho aj bodyguardom dcéry tureckého prezidenta Erdogana. Aj viacerí bratranci Lindy pôsobia v Hamase a boli už v Izraeli väznení. Sarsoursvá oficiálne popiera každý kontakt s teroristami.

Podľa novín má však Sarsourová kontakt aj k inej skupine – Nadácii Svätej zeme – Holy Land Foundation (HLF). Tú založili iba na to, aby zháňala peniaze pre Hamas. Aj židovská Liga proti hanobeniu (ADL) uverejnila podklady, z ktorých vyplýva, že Sarsourová prinajmenšom v r. 1990 mala v banke West Bank spojenie s Hamasom. Jej brat podľa FBI je priamo zapojený do získavania fondov pre Hamas.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.