Košice 1. júna 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Organizátori slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej v Košiciach spustili registráciu. Určená je pre pútnikov z farností, spoločenstiev či reholí a koncelebrujúcich kňazov, ktorí budú cestovať objednanými autobusmi, autami alebo verejnou dopravou na slávnosť blahorečenia v sobotu 1. septembra 2018. Informácie zverejnili na webstránke Košickej arcidiecézya annakolesarova.sk. Prinášame ich v plnom znení.

Logo

REGISTRÁCIA FARNOSTÍ/SPOLOČENSTIEV/SKUPÍN
Kapacita štadióna ponúka v hľadisku miestenky na sedenie pre registrovaných pútnikov. Po ukončení registrácie k 31. júlu 2018 budú miestenky distribuované cez zaregistrované  zodpovedné osoby do farností, spoločenstiev alebo zaregistrovaných skupín. Prosíme, aby ste pri registrácii nahlásili reálny počet miesteniek na sedenie. Pre ostatných budú na ploche štadióna pripravené miesta na státie. Vstup na plochu bude bez miestenky, no registráciu potrebujeme kvôli odhadu pútnikov.
Parkovanie autobusov a áut bude na záchytných parkoviskách, odkiaľ bude zabezpečená kyvadlová doprava. Ak sa chystáte prísť na blahorečenie samostatným autobusom, je potrebné sa zaregistrovať. Na základe registrácie dostane zodpovedná osoba potrebné informácie pre parkovanie a evidenciu autobusu.
REGISTRÁCIA
REGISTRÁCIA KŇAZOV
Osobitná registrácia je pre koncelebrujúcich kňazov. Podľa počtu koncelebrantov budeme môcť zabezpečiť dostatočný počet miest a slávnostné štóly. Pred slávnosťou sa kňazi môžu zapojiť do spovednej služby od 7:00 h do 10:00 h na vopred vyhradených miestach vnútri štadióna. Podrobnejšie informácie k spovednej službe dostane registrovaný kňaz mailom.
REGISTRÁCIA
REHOĽNÝCH REHOĽNÝCH KOMUNÍT
Samostatná registrácia rehoľných komunít  umožňuje  zabezpečiť dostatočný počet miest vo vyhradenom sektore pre rehole.
REGISTRÁCIA
Registrácia prebieha od 1. júna 2018 do 31. júla 2018. Slávnosť blahorečenia Anny Kolesárovej bude v sobotu, 1. septembra 2018 na Štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach. Pre očakávaný vysoký  počet pútnikov je registrácia služba, ktorá umožní nielen dostatočné zabezpečenie potrebných parkovísk a miest , ale prispeje aj  k dôstojnosti celej slávnosti.
Zdroje: Košická arcidiecézaa annakolesarova.sk.
 
Príspevok Organizátori spustili registráciu na slávnosť blahorečenia Anny Kolesárovej zobrazený najskôr Hlavné správy.