Žilina 3. októbra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Nezisková organizácia Áno pre život pozýva na benefičný koncert pre ľudí v núdzi, ktorý sa uskutoční v pondelok 19. novembra 2018 o 17:00 h v Bábkovom divadle v Žiline. Na koncerte vystúpi speváčka Janais, Martin Repáň, víťaz folklórnej súťaže Zem spieva a Ťažká muzika z Terchovej. Uvedení umelci sa spojili, aby podporili ľudí v núdzi

Plagát

Koncert je vyvrcholením kampane „Domáce násilie ubližuje všetkým”, ktorej cieľom je informovanie verejnosti o príčinách a dôsledkoch násilia páchaného na deťoch, ženách a v rodinách. Kampaň organizuje nezisková organizácia Áno pre život pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách.
Na koncert je pozvaná široká verejnosť. Výťažok z predaja vstupeniek putuje na pomoc členom rodín ohrozených domácim násilím alebo inou krízovou situáciou, na pomoc osobám so zdravotným alebo sociálnym znevýhodnením. Lístky je možné zakúpiť v pokladni Bábkového divadla v Žiline, on-line na www.anoprezivot.sk a v cukrárni RAJecké Radosti, Rajecké Teplice.
Áno pre život už 20 rokov pomáha matkám s deťmi, ktorým poskytuje útočisko pred domácim násilím či podáva pomocnú ruku v čase krízy. Prevádzkuje bezplatnú Linku pomoci 0800 12 00 24 pre ľudí z celej SR, prevádzkuje Poradenské a Komunitné centrum, vytvára pracovné miesta pre znevýhodnené ženy a osamelé matky.
TK KBS informovala Žilinská diecéza.
 

Príspevok Organizácia Áno pre život pozýva na benefičný koncert pre ľudí v núdzi zobrazený najskôr Hlavné správy.