Budapešť/Brusel 25. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Olivier Matthys)
 
Za brexit nesie zodpovednosť aj vedenie Európskej únie (EÚ), vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v Bruseli po schválení dohody o brexite Úniou na nedeľňajšom summite.

Na snímke maďarský premiér Viktor Orban

“Teraz sa stalo to, že sme vpustili migrantov a Britov sme nedokázali udržať. Ak by západoeurópske krajiny neboli vpustili migrantov, tak by – podľa môjho názoru – Briti zostali v EÚ,” citoval Orbána ľavicový denník Népszava.
Podľa maďarského premiéra brexit je vojensko-politickou i civilizačnou stratou, okrem nich však Maďarsko pocíti odchod Britov aj hospodársky. “Ak by Briti boli zostali, tak aj Maďarsko by v nadchádzajúcich rokoch dostalo viac peňazí zo zdrojov Únie,” dodal Orbán.
“Únia je v súčasnosti v zlých rukách. EÚ si zvolila vedenie, ktoré Briti nepodporovali, a ktoré nesie zodpovednosť aj za brexit po tom, čo vpustilo prisťahovalcov na kontinent. Za to ponesú zodpovednosť v európskych voľbách 2019,”  citoval slová maďarského premiéra spravodajský server 444.hu, ktorý poznamenal, že Únia je vedená práve Európskou ľudovou stranou (EPP/EĽS), do ktorej patrí aj Orbánov Fidesz.
 
Príspevok Orbán: Vpustili sme migrantov, preto Briti odchádzajú zobrazený najskôr Hlavné správy.