Varšava/Budapešť 22. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alik Keplicz)

Orban chce, aby boli jednotlivé členské štáty EÚ silnejšie
Kritika týkajúca sa princípov právneho štátu, namierená voči Poľsku, je neopodstatnená, povedal dnes vo Varšave predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorý sa podľa agentúry MTI stretol s poľskou premiérkou Beatou Szydlovou.
Na snímke maďarský premiér Viktor Orban a poľská premiérka Beata Szydlová

Na spoločnej tlačovej konferencii Orbán zdôraznil, že obaja chcú vidieť “menej Bruselu a silnejšie národné štáty”. Práve tento postoj podľa jeho názoru môže stáť za politicky motivovanými právnymi konaniami Európskej únie voči Poľsku i Maďarsku. Kroky Bruselu voči Varšave pripodobnil maďarský premiér inkvizícii.
Szydlová podotkla, že cesta riešenia ilegálnej migrácie zvolená poľskou a maďarskou vládou je správna. S Orbánom potvrdili spoločný postoj v otázkach, akými sú bezpečnosť a potlačenie ilegálnej migrácie.
“Verdikty európskych súdov berieme na vedomie, hlavným hľadiskom však musí byť bezpečnosť našich občanov,” komentovala poľská premiérka rozsudok Súdneho dvora EÚ v Luxemburgu, ktorý zamietol žaloby Maďarska a Slovenska proti dočasnému mechanizmu EÚ na prerozdeľovanie utečencov na základe kvót.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.