Budapešť 31. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Zsolt Szigetvary/MTI via AP)

Premiér Orbán ostro kritizoval mimovládne organizácie podporujúce migráciu

V otázke prisťahovalectva sformulovalo Maďarsko od prvej chvíle správne otázky, na ktoré dalo aj správne odpovede. Vyhlásil to dnes v rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

Podľa jeho slov západoeurópske krajiny nasledujú maďarský vzor, avšak s ročným až dvojročným omeškaním.

Premiér ostro kritizoval mimovládne organizácie podporujúce migráciu a zdôraznil, že tieto nemajú nič spoločné s civilnou sférou. “Útočia na našich policajtov a vojakov, pritom nepohŕdajú peniazmi. To, čoho sme svedkami, je dobre vybudovaný obchod s migráciou,” povedal Orbán.

K nedávnemu rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) v Štrasburgu, na základe ktorého musí Budapešť zaplatiť po 10.000 eur dvojici migrantov z Bangladéša, predseda maďarskej vlády povedal, že aj to je príklad obchodu s migráciou, keď sa “medzinárodná sieť” pokúša zarobiť na Maďarsku. “S týmto musíme skoncovať. Štrasburský súd by bolo potrebné zreformovať,” zdôraznil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.