Orbán uistil nového predsedu CSU Södera, že môže rátať s podporou vlády Maďarska

Budapešť 22. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kerstin Joensson)
 
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v utorok blahoželal listom novému predsedovi bavorskej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Markusovi Söderovi k sobotňajšiemu zvoleniu, informoval agentúru MTI Orbánov hovorca Bertalan Havasi

Na snímke Viktor Orban

“Tradične úzke vzťahy medzi bavorskou a maďarskou vládnou stranou sú dôležitým pilierom bavorsko-maďarských, ale aj nemecko-maďarských vzťahov,” píše v liste Orbán.
Maďarský ministerský predseda vyjadril presvedčenie, že zaviazanosť týchto strán ku kresťanským hodnotám je pevným základom k spoločnému riešeniu problémov, ktoré ovplyvňujú budúcnosť Európskej únie. “V tejto súvislosti môžete aj naďalej rátať s mojou osobnou podporou, ako i s podporou maďarskej vlády,” zdôraznil Orbán.
Söder vo funkcii nahradil Horsta Seehofera. Za predsedu strany bol zvolený na mimoriadnom zasadnutí CSU v Mníchove po tom, ako sa Seehofer, ktorý v súčasnosti zastáva funkciu nemeckého ministra vnútra, ešte v novembri 2018 vzdal pozície lídra strany.
 
Príspevok Orbán uistil nového predsedu CSU Södera, že môže rátať s podporou vlády Maďarska zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)