Orbán rokoval so zástupcom sýrskych kresťanov o možnej pomoci

Budapešť 12. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Prenasledovaným kresťanom na Blízkom východe treba poskytnúť pomoc, aby sa mohli vrátiť do svojich domovov. Zaznelo to dnes v Budapešti na schôdzke predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána s vodcom sýrskej katolíckej cirkvi Ignatiusom Youssefom III. Younanom.

Na snímke maďarský premiér Viktor OrbanNa snímke maďarský premiér Viktor Orban

Podľa agentúry MTI premiér tlmočil postoj maďarskej vlády, že pomoc treba poskytnúť priamo na Blízkom východe, a nie doviesť problémy do Európy. Na schôdzke boli prítomní aj minister ľudských zdrojov Zoltán Balog a zástupca štátneho tajomníka zodpovedný za pomoc pre prenasledovaných kresťanov Tamás Török.

Podľa hovorcu premiéra Bertalana Havasiho bolo najdôležitejšou témou rozhovorov to, akú podporu by mohlo poskytnúť Maďarsko a medzinárodné spoločenstvo, aby sa odvážili sýrski kresťania vrátiť do svojej vlasti a aby mali zabezpečené základné životné potreby.

Youssefa III. Younana pozval na viacdňovú návštevu Maďarska samotný Orbán. V stredu popoludní bude predstaviteľ sýrskych katolíkov prednášať na Katolíckej univerzite Petra Pázmaňa, uviedla MTI.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.