Budapešť 2. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Burhan Ozbilici)

V budúcoročných parlamentných voľbách v Maďarsku budú voliči rozhodovať o tom, či budú zachované výsledky, ktoré maďarská vláda dosiahla za uplynulých sedem rokov, povedal dnes premiér Viktor Orbán. Jeho slová odzneli pred pozvanými hosťami na takzvanom občianskom pikniku v obci Kötse v Šomodskej župe.
Na snímke maďarský premiér Viktor Orban

Podľa premiéra treba ubrániť ostro kritizované hraničné zábrany určené na zastavenie ilegálnej migrácie, ale tiež istoty maďarských rodín a pracovné miesta a súčasne zachovať bezpečnosť v krajine, uviedol pre agentúru MTI Orbánov hovorca Bertalan Havasi.
V súvislosti s ochranou južných hraníc Maďarska Orbán poznamenal, že podľa údajov zverejnených v kruhoch NATO sa do roku 2020 vydá na cestu z Afriky 60 miliónov migrantov, prevažná väčšina z nich smerom do Európy.
Predseda maďarskej vlády vo svojom prejave analyzoval aj minulotýždňový rozhovor francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona pre časopis Le Point a konštatoval, že miestami sú maďarské záujmy totožné s tými, ktoré prezentoval Macron. S mnohými jeho tvrdeniami však polemizoval.
Orbán súhlasil s francúzskym prezidentom v tom, že je nutný realizmus v zahraničnej politike a že treba vypracovať zoznam krízových javov Západu. Ocenil aj výzvu na korekciu chýb, ktoré treba urobiť v záujme zlepšenia fungovania Európy, avšak pri zachovaní základných európskych princípov, uzavrel hovorca predsedu maďarskej vlády.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.