Budapešť 29. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Andreas Gebert)

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v utorok stretne vo Viedni s rakúskym spolkovým kancelárom Sebastianom Kurzom, ktorý bol zvolený v októbri. Premiér na Facebooku v pondelok zverejnil fotografiu i krátke video z nezvyčajnej cesty do Rakúska rýchlovlakom Railjet.
Na snímke maďarský premiér Viktor Orban

Maďarský sprievodca sa podľa tohto videozáznamu okrem iného spýtal Orbána cestujúceho prvou triedou, kto je štvrtým pasažierom? Premiér ukázal na svoj ruksak položený na vedľajšom sedadle a odvetil: “To je iba z bezpečnostného dôvodu”.
Predseda maďarskej vlády sa podľa spravodajského servera Origo.hu stretne aj s predsedom pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachem, ktorý sa v decembri ujal funkcie vicekancelára.
Premiéri budú zrejme hovoriť o migračnej kríze, o rakúskom predsedníctve v Európskej únii v druhej polovici tohto roka, o záležitosti finančných rámcov Únie, o brexite, ale aj o citlivých témach, akými sú rozširovanie jadrovej elektrárne v juhomaďarskom Paksi, či úpravy týkajúce sa rodinných prídavkov v Rakúsku, píše Origo.hu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.