Hanoj/Budapešť 25. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-MTI/Zsolt Szigetvary)

Maďarská vláda chce vybudovať výnimočné vzťahy s Vietnamom. Maďarský premiér Viktor Orbán to podľa agentúry MTI povedal dnes v Hanoji po schôdzke s predsedom vietnamskej vlády Nguyenom Xuanom Phucom.
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

“Maďarsko si zvolilo za strategického partnera v tomto regióne Vietnam, pretože diplomatické vzťahy sú dlhodobo dobré. Takmer 3000 občanov Vietnamu získalo vzdelanie na školách v Maďarsku, pritom v Maďarsku v súčasnosti žije niekoľkotisícová komunita čestných a pracovitých vietnamských rodín,” zdôvodnil Orbán.
Predseda maďarskej vlády pripomenul, že strategické analýzy naznačujú, že Vietnam bude v nadchádzajúcich 30 rokoch jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich krajín.
“Maďarsko by mohlo Vietnamu pomôcť v oblastiach zdravotníctva, vodohospodárstva, informatiky a poľnohospodárstva – v rámci neho najmä v oblasti bezpečnosti potravín,” konštatoval Orbán, podľa ktorého sa Maďari s vietnamskou stranou dohodli na tom, že postavia nemocnicu v tejto krajine juhovýchodnej Ázie.
Vietnamský premiér ocenil doterajšie vzťahy s Maďarskom a dodal, že priateľstvo medzi týmito krajinami trvá už niekoľko desaťročí. Orbánovi sa Phuc poďakoval za vytvorenie priaznivých podmienok pre integráciu Vietnamcov žijúcich v Maďarsku.
Orbán s delegáciou, v ktorej sú viacerí ministri jeho vlády, pokračuje popoludní v návšteve Vietnamu účasťou na obchodnom fóre.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.