Tirana 21. decembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Hektor Pustina)
 
Už od júla opozičná stredo-pravá Demokratická strana bojkotovala zasadnutia albánskeho parlamentu a keď doň vstúpila, svoje rázne vystupovanie proti vláde prejavila aj najnovším dôkazom 

Na snímke poslanci albánskeho parlamentu

Poslanec Endri Hasa vo štvrtok hodil vajce po albánskom premiérovi Edimu Ramovi. Ako situáciu opisuje agentúra AP, vajce sa rozbilo na premiérovom bruchu počas jeho vystúpenia o nedávnych študentských protestoch, za čo Hasu vylúčili z parlamentu na 10 dní.

Agentúra AP pripomína, že albánska opozícia bojkotuje parlament od letnej prestávky a dokonca opoziční sympatizanti už aj vystrelili niekoľko svetlíc vedľa budovy parlamentu. Medzi nimi boli aj študenti, ktorí odmietali chodiť na prednášky už vyše dvoch týždňov tvrdiac, že sú proti akémukoľvek násiliu.
Vláda súhlasila s tým, že splní požiadavky študentov na zníženie školného, zvýšenie sumy z rozpočtu na školstvo, zlepšenie študijných podmienok, či výraznejšie zastúpenie študentov vo vysokoškolských radách. Vláda ale apeluje na dialóg, aby sa prerokovali spôsoby, ako to urobiť.
Podľa agentúry AFP sa počas študentských protestov hádzalo vajíčkami aj na ministerstvo školstva počas zhromaždení.
Bývalý prezident a súčasný opozičný poslanec Sali Beriša napísal na Facebooku, že vajcia boli “pohľadnicou na vianočné a novoročné sviatky … poslané opozíciou Edi Rámovi”. Premiér sa k situácii vyjadril takto: “Opozícia mala prerokovať požiadavky študentov, ale v skutočnosti zmenila parlamentné zasadnutie na konflikt.”
 
 
Príspevok Opozičný albánsky poslanec hodil v parlamente vajíčko do predsedu vlády zobrazený najskôr Hlavné správy.