Bratislava 28. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslanci NR SR Miroslav Beblavý (nezaradený) a Jana Cigániková (SaS) sa interpeláciou obrátili na ministra zdravotníctva Tomáša Druckera v súvislosti s obsadením vedúcej pozície v štátnej nemocnici. Zaujímal ich vedúci odboru nákupu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice Marek Križánek.

Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker

“Je verejne známe, že Marek Križánek v minulosti pôsobil vo vedúcich funkciách nebankovej spoločnosti AGW, ktorá fungovala na princípe pyramídovej hry. Pýtame sa ministra zdravotníctva, či je podľa neho na zastávanie pozície zodpovednej za obstarávanie v hodnote miliónov eur vhodný práve človek s takouto minulosťou,” hovorí Beblavý a zdôrazňuje, že legitimitu tejto otázke dodáva aj fakt, že spoločnosť AGW poškodila viac než 26 700 klientov.

Poslankyňa Jana Cigániková upozorňuje, že za poškodenie klientov bol iný člen predstavenstva spomínanej spoločnosti odsúdený po tom, ako bolo dokázané, že výnosy spoločnosti sa bez tvorby skutočného zisku až do krachu vyplácali z vkladov ďalších sporiteľov.

“Košická nemocnica spadá do pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a funkciu vedúceho nákupu predtým zastával synovec Pavla Pašku, ktorého netreba bližšie predstavovať. Výsledky po ňom zostali, samozrejme, paškovské. Je potrebné vedieť, či a v akom rozsahu bol minister Drucker o pôsobení Mareka Križánka informovaný a aké kroky teraz hodlá podniknúť v súvislosti s jeho osobou,” uzavrela Cigániková.

TASR o tom informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.