Bratislava 30. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Opozičné hnutia OĽaNO a KDH po nedávnom avizovaní septembrových protestov pred ministerstvom vnútra oznámili ďalší spoločný krok. V komunálnych voľbách v hlavnom meste podporia spoločný postup opozície, ktorá pripraví priámrky o post hlavného opozičného kandidáta na primátora Bratislavy. Toto rozhodnutie však vraj bolo urobené za chrbtom hnutia Sme rodina.

Na snímke Boris Kollár

Šéf KDH Alojz Hlina mal dlho rozpory s ostatnými stranami okolo postavenia vlastnej kandidátky Caroline Líškovej, pričom opozičným kandidátom číslo jeden bol doteraz Ján Mrva s podporou OĽaNO, SaS a Sme rodina. Lídri sa však najnovšie dohodli, že o spoločnú podporu všetkých strán zabojujú títo kandidáti v interných primárnych voľbách. Kto uspeje, bude pravicovým kandidátom v Bratislave. Zdá sa, že tento krok ale nebol konzultovaný s hnutím Sme rodina. Uvádza portál Aktuality.sk
“Ak sa na primárkach dohodli OĽaNO a KDH, tak SaS bude súhlasiť. Ak by primárky vyhrala pani Lišková, podporíme ju. Ak by primárky vyhral pán Mrva, podporíme jeho,“ uviedol Ľubomír Galko z SaS:
Tento postu kritizuje Boris Kollár so Sme rodina, ktorý o spomínanej dohode nevedel. “Pre mňa je toto nová informácia, so mnou sa o tom nikto nebavil. Ako si to predstavujú? Že nám už len oznámia, kto vyhral primárky?“ uviedol Kollár pre Aktuality.sk. Nevylúčil, že sa môže stať, že jeho hnutie nakoniec podporí niekoho úplne iného. “Urobiť takúto dohodu bez nás? Aj opozičné strany sa musia naučiť rokovať s partnermi,“ dodal.
 
Zbližovanie Matoviča s Hlinom
V tomto vzťahu zrejme opäť zavládla harmónia. Lídri opozičných strán OĽaNO a KDH nedávno oznámili, že pripravujú zhromaždenia proti ministerke vnútra Denise Sakovej, pričom prvé naplánovali na štvrtok 6. septembra (viac v článku).
“Áno, potvrdzujem, že sa s Igorom Matovičom o tom rozprávame a predbežne sme sa dohodli, že zorganizujeme ako prvý protest – Protest pred ministerstvom vnútra,“ potvrdil v utorok Hlina, ktorý si vie predstaviť aj spoluprácu viacerých opozičných zoskupení. “Samozrejme, že o to máme záujem” povedal, pričom predpokladá, že sa na protestoch zúčastnia aj ďalší.

Príspevok Opozičné primárky v Bratislave Líšková verzus Mrva. Z dohody OĽaNO s KDH nie sú nadšení v Sme rodina. Kollár: “Urobili dohodu bez nás” zobrazený najskôr Hlavné správy.