Poslanci svoj protest neprerušili ani počas vianočných sviatkov, keď si na Štedrý deň prestreli slávnostný stôl priamo v predsálí. Mnohí z poslancov doniesli do parlamentu na slávnostnú večeru tradičné pokrmy: okrem iného pirôžky s kapustou, pšeničnú kašu či kapra v aspiku. Poslanci opozičných strán Občianska platforma a Moderna (Nowoczesna) hliadkujú v parlamente v šesťhodinových zmenách. V každej skupine je približne po desať ľudí, pričom do služby prichádzajú aj stranícki lídri. Na internete sa objavujú fotografie a videozáznamy o aktuálnom dianí v parlamente.

Poslancov rovnako nepretržite podporuje niekoľko demonštrantov, ktorí sa zišli pred budovou parlamentu, kde si zorganizovali aj slávenie Vianoc i spievanie kolied. Poľsko zažíva od začiatku decembra politickú krízu, ktorá sa odohráva na pozadí nedávneho hlasovania o návrhu nového rozpočtu na rok 2017, ktorý predložila vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS), ako aj kvôli novým pravidlám, ktoré podľa opozície ohrozujú slobodu slova v krajine. Vládna PiS je zároveň obviňovaná z obmedzovania slobody tlače už odvtedy, ako sa minulý rok ujala moci.

Počas 13 mesiacov svojej vlády sa totiž PiS pokúsila zasahovať do fungovania ústavného súdu, obmedzovať slobodu médií, podporovala kriminalizáciu interrupcií a schválila určité obmedzenia týkajúce sa zhromažďovania na verejnosti. Opozícia opatrenia považuje za nedemokratické a obáva sa ďalších krokov strany.