Bratislava 8. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Strany OĽaNO-NOVA a SaS rešpektujú voľbu novej ombudsmanky. Máriu Patakyovú chcú vo funkcii “podporovať v dobrých veciach”. Povedali to Erika Jurinová z OĽaNO-NOVA a Natália Blahová z SaS.

“Teším sa na spoluprácu s ňou,” povedala Jurinová. Bude však sledovať, či Patakyová bude schopná vystupovať voči súčasnej moci, keďže bola kandidátkou vládneho Mostu-Híd s podporou Smeru-SD a SNS. Jurinová poukázala na to, že za Patakyovú hlasovali i opoziční poslanci. Verí, že svoju funkciu bude zastávať zodpovedne.

Na snímke predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva Erika Jurinová (OĽaNO)Na snímke predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva Erika Jurinová (OĽaNO)

“Nemáme problém s odbornou pripravenosťou pani Patakyovej,” uviedla Blahová. SaS očakáva, že nová ombudsmanka bude pokračovať v práci Jany Dubovcovej, ktorej sa končí funkčné obdobie 28. marca.

Dubovcová podľa Blahovej “neúnavne poukazovala na porušovanie práv občanov zo strany štátu”. “Uvidíme, čo nová ombudsmanka ponúkne občanom. Treba len veriť a dúfať, že bude ombudsmankou pre všetkých tých, ktorým systém nejakým spôsobom ukrajuje z práv,” dodala Blahová.

Okrem Patakyovej, ktorá bola nominantkou Mosta-Híd s podporou Smeru-SD a SNS, sa dnes o funkciu verejného ochranu práv neúspešne uchádzali aj nominantka SaS a OĽaNO-NOVA Janka Šípošová a kandidát ĽSNS a nezaradeného poslanca Petra Marčeka Anton Čulen.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.