Bratislava 14. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel,Jakub Julény,Ľudovít Vaniher)
 
Viacero predstaviteľov parlamentnej opozície zareagovalo na sociálnej sieti na stredajšie vyhlásenie prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej, že nebude podliehať tlakom a nateraz sa v prospech Roberta Mistríka nevzdá, keďže podľa prieskumov má vraj stále šancu dosiahnuť lepší výsledok.

Na snímke prezidentskí kandidáti Maroš Šefčovič, Robert Mistrík a Zuzana Čaputová

V stredu zverejnila agentúra Focus výsledky prieskumu prezidentských kandidátov, v ktorom mal najväčšiu podporu Maroš Šefčovič so ziskom 20,1 percenta hlasov, druhý by bol Robert Mistrík so 17,1 percentami a tretia by skončila Zuzana Čaputová, ktorú by volilo 14,4 percenta opýtaných.
Líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý pred časom inicioval “spájanie síl” sa nazdáva, že by mal byť práve tento prieskum považovaný za smerodajný a Čaputová by mala odstúpiť. Rozdiel medzi ňou a Mistríkom je v prieskume Focusu totiž väčší než v priekume AKO.
Matovič na margo Čaputovej uviedol: “Zuzana Čaputová dostala čas” a vyzval stranu Progresívne Slovensko, aby dodržali slovo a aby sa ich kandidátka vzdala do piatku tohto týždňa, kedy sa začnú tlačiť volebné lístky.”
Čaputová na to uviedla, že vzhľadom na predošlý prieskumu agentúry AKO, kde bol rozdiel medzi ňou a Mistríkom len o málo vyšší ako 1 percento, že bude “bojovať” aj naďalej. “Nateraz považujem za zodpovedné zotrvať v kampani a pokračovať ďalej. Ďalší vývoj budem starostlivo vyhodnocovať. Tému vzdania sa považujem za neaktuálnu”, pričom uviedla, že prieskum agentúry AKO považuje za dôveryhodný.
 
 
Galko: Denník N a SME si vybral Šefčoviča
Poslanec strany SaS Ľubomír Galko v celej záležitosti kritizoval aj postoj mainstreamových médií.
Je mi to ľúto a chcel som byť zdržanlivý, ale po vzhliadnutí dnešných mediálnych výstupov mám pocit, že Denník N a SME si vybrali Šefčoviča v paláci a Fica na Ústavnom súde. Ak to tak naozaj dopadne, tak ma normálne vystrie. Ale nádej ešte stále žije, tak dúfam, že nakoniec vyhrá zdravý rozum. Držím palce Slovensku,” napísal v stredu Galko.
 

 
Osuský: Šefčoviča porazí Mistrík
“Toto číslo je nosný fakt! Novinárske otázky adresované dnes na tlačovej konferencii Robertovi Mistríkovi na Čaputovej vzdávanie či nevzdávanie sa sú bezpredmetné. A ak, tak nech sa na to pýtajú jej. Vo finiši sa šliape “čo to dá” naplno do pedálov a netreba sa obzerať na zvyšok pelotónu,” myslí si poslanec Peter Osuský.
Dodáva, že kandidátka Čaputová nikdy nebola pred Mistríkom. “A ani žiaden prípadný jednotlivý opačný stav na úrovni štatistickej chyby už, verím, pôvodne férovo termínované, no kandidátkou s trvale nižšími preferenciami trvale odsúvané “vzdávanie” do hry Robert Mistrík nevráti.”

Podľa Beňovej je Matovič farizejom
Na aktuálne dianie reagovala aj europoslankyňa Monika Beňová, ktorá opäť zopakovala, že jej favoritom je Maroš Šefčovič.
Komentovala tlačovú konferenciu predsedu OĽaNO Igora Matoviča, pričom napísala, že ide o “čitateľné farizejstvo”.
“Samozrejme podlinkovo nezabudol “vykázať” Z. Čaputovú na ministerstvo či za predsedníčku Progresívneho Slovenska v nádeji, že v ostatných stranách sa správajú k sebe tak, ako v štvorosobovej OĽaNO. No a potom, jedného dňa, na všetko zlé zabudnú a vytvoria koalíciu…” Uviedla Beňová.
 

 
Pčolinský: Už ma to nebaví
“Už ma nebaví to divadlo pani Zuzany Čaputovej a Róberta Mistríka na vzdávanie sa a vyzývanie sa na odstúpenie. Som rád, že Milan Krajniak sa do týchto politických hier nezapája a presadzuje svoj pozitívny program – exekučnú amnestiu, daňovú spravodlivosť a rodičovský bonus. Žabomyšie spory iba znechucujú ľudí, prezident by mal pomáhať ľuďom konkrétnymi činmi,” doplnil k téme poslanec zo Sme rodina Peter Pčolinský.
 

 
 
Progresívci: “Čapuotvá budúcou prezidentkou”
V hnutí PS majú vo všetko úplne jasno, Čaputová je “budúcou prezidentkou.”
 

 
 
Príspevok Opozícia nemá jasno v tom, ako má postupovať Mistrík a Čaputová. Galko: “Vystrie ma, keď sa prezidentom stane Šefčovič” zobrazený najskôr Hlavné správy.