Bratislava 28. marca 2018 (HSP/Foto:TASR- Štefan Puškáš)
 
Na políciu zavolal muž z Prievidze, ktorý sa chcel priznať k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Keď však polícia prišla za ním, tak im oznámil, že jeho podmienkou k priznaniu, je že musia rodine na účet pripísať milión eur, ktoré Fico ukázal na svojej tlačovke, píšu Novinky.cz

Ilustračné foto

Muž na políciu volal 3. marca, teda týždeň po nájdení tiel a päť dní po vypísaní odmeny. Týždenník Plus 7 dní napísal, že sa policajtom zdalo, že muž nie je triezvy, ale v tak závažnej situácii netreba podceniť žiadnu situáciu.
Nemenovaný policajný zdroj týždenníku prezradil, že bol muž opitý a pod vplyvom nejakých rodinných problémov sa túto situáciu rozhodol riešiť týmto zvláštnym spôsobom.
Zatiaľ sa však k prípadu oficiálne nikto nevyjadril. Podľa odborníkov tento prípad ukazuje, že vypísanie finančnej odmeny nepomôže, ale skôr skomplikuje vyšetrovateľom prácu.
Bývalý policajný vyšetrovateľ Jozef Šátek povedal, že bývalý predseda vlády si týmto teatrálnym a nechutným gestom prihrial mediálnu polievočku, čo absolútne nebude mať vplyv na vyšetrovanie tejto dvojnásobnej vraždy.
 
Príspevok Opitý Slovák sa chcel priznať k vražde Kuciaka a jeho priateľky zobrazený najskôr Hlavné správy.