Bratislava 1. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)

Slovenský futbalový útočník René Dedič sa pred začiatkom aktuálnej sezóny 2019/2020 v rámci Sliezska presunul z českého druholigového Třinca do fortunaligovej Opavy. Ako priznal v rozhovore pre agentúru SITA, úvod v novom pôsobisku nebol ľahký, no v aklimatizácii mu pomohli aj opavskí spoluhráči

Na snímke René Dedič

“Bol som v Třinci už päť a pol roka a končila mi zmluva. Ozvala sa Opava a zamieril som tam ako voľný hráč. Je to iná úroveň, vyššia profesionalita. V najvyššej súťaži je to určite ťažšie, ale partia v šatni mi pomohla,” vyzdvihol Dedič nových spoluhráčov.

Dvadsaťpäťročný rodák z Klokočova na Kysuciach v príprave presvedčil trénera Ivana Kopeckého o svojich kvalitách. Presadil sa do základnej zostavy a v doterajších troch kolách sa stihol už dvakrát zapísať do streleckej listiny. “Som rád, že po príprave to takto vyšlo. Pravdupovediac, nečakal som, že budem hneď nastupovať od začiatku, ale som rád, že mi tréner verí. Dodáva mi to sebavedomie. Dúfam, že som pre mužstvo platný, nielen čo sa týka strieľania gólov,” doplnil Dedič pre SITA.

S futbalom začínal v žiackom klube TJ Kysučan Korňa. “Neskôr som sa presunul do Trenčína, kde som bol dva roky. Bol som v jednej triede s Tomášom Malecom či Karolom Mondekom, ktorý je so mnou aj teraz v Opave. Dosť mi vtedy pomohol Peter Kleščík, tiež Kysučan, ktorý je v Trenčíne doteraz. Potom o mňa prejavil záujem MŠK Žilina. Neváhal som a prestúpil do Žiliny, kde som dokončil aj strednú školu. Chvíľku som bol aj na hosťovaní v Šamoríne, ale po jeho skončení som sa vrátil do Žiliny a neskôr som prestúpil do spomenutého Třinca,” priblížil svoju doterajšiu futbalovú dráhu.

Opava vstúpila do nového ligového ročníka dvomi najtesnejšími víťazstvami 1:0 nad Českými Budějovicami a 1. FC Příbram. V treťom kole prehrala vysoko 1:4 na ihrisku FK Mladá Boleslav, no Dedič dúfa, že mužstvo to odčiní v najbližšom domácom zápase – v sliezskom derby s Baníkom Ostrava. “Zatiaľ v klube prevláda spokojnosť, aj keď minulotýždňový zápas bol výsledkovo iný, ako naša hra. Určite prídu aj ďalšie prehry, ale zatiaľ sme spokojní. Chcem pomáhať Opave, aby sme boli v tabuľke v pokojných vodách. Tým pádom to bude lepšie aj pre mňa a možno na moje konto pribudnú aj ďalšie góly,” zakončil René Dedič.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj