Bratislava/Košice 9. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/HSP) AKTUALIZUJEME

O 17.tej hodine sa vo viacerých mestách začali avizované pochody na protest proti vláde
Na snímke pohľad na protestné zhromaždenie v Bratislave

18:40 Zhromaždenie v Košiciach sa rozpustilo, so značným oneskorením v porovnaní s Bratislavou.
18:20 Michal Havran práve začal svoj príhovor v Košiciach.
18:15 V Košiciach zhromaždenie ešte pokračuje, na pódiu reční mladá publicistka Juliana Sokolová, opakuje výzvu rodičov zosnulých, aby ľudia šli do ulíc. Hovorí: “Absolútne nás nezaujímajú veci, ktoré tento týždeň premiér Fico hovoril.”
18:10 Kňaz Peter Gombita sa na pódiu v Košiciach modlí modlitbu Otčenáš.
18:05 V Košiciach vypadlo ozvučenie, rečníkov nie je počuť.
18:00 Organizátori v Bratislave hlásia požiadavky pre slušné Slovensko. Dav kričí: “Dosť bolo Fica”. Orgnaizátori hlásia koniec pochodu a spevák Juraj Benetin spieva hymnu.
17:55 V Bratislave momentálne reční bývalý arcibiskup Róbert Bezák. “Je v tom čosi hrozivé biblické, že až smrť povzbudí nás, aby sme sa stretli, aby sme povedali, že takto to ísť nemôže.”
17:45  Moderátor v Košiciach hecuje dav rečami o nízkych platoch na východe a že tam stále nie je diaľnica, že pomocný kuchár dostáva 450 eur, a že sa kradne.
17:41 V Košiciach sa mladí ľudia nechali uniesť a kričia “Fico, do basy!”, “Kaliňák, do basy!”
Zhromaždenie v Košiciach

17:35 V Bratislave sa ľudia dostávajú do dopravného kolapsu a majú problém aj s telefónnymi sieťami. Bratislavský pochod začal príhovormi od Špirka, Hríba a “patetickými prejavmi aktivistov”, ako povedal jeden z účastníkov. Námestie je zaplnené, ťažko povedať presné číslo, no zjavne je to niekoľko tisíc ľudí. Ľudia, ktorí chcú len prejsť mestom, uviazli v pochode, sťažujú sa na zlú organizáciu a táto situácia pravdepodobne skreslí reálny počet tých, ktorí boli protestujúci. Opäť počuť veľa angličtiny, uviedol jeden zo svedkov.
17:30 “Psy štekajú, karavána ide ďalej”. Aj takto možno nazvať paradoxnú situáciu v Košiciach. Už po tretíkrát tam dnes práve prebieha pochod proti kontroverznému Istanbulskému dohovoru – smerom k Ústavnému súdu, na ktorom sú účastní aj preláti. Účastníci pochodu proti Istanbulskému dohovoru sa zjavne nedali odradiť a pokračujú v začatej tradícii piatkových pochodov. Pochody sa vzájomne tesne minuli. Istanbulský dohovor vláda nateraz zamietla ratifikovať, avšak potrebné je, aby Slovensko úplne stiahlo svoj podpis spod tohto dokumentu. Rafinovaným spôsobom zavádza gender ideológiu do každodenného života spoločnosti. (Viac si o tom môžete prečítať TU)
Pochod proti Istanbulskému dohovoru v Košiciach, ktorý sa minul tesne s pochodom “Za slušné Slovensko”
17:25 Čelo sprievodu v Košiciach vedie kontroverzný Michal Havran s transparentom: “Odstúpte!”.
Na čele sprievodu v Košiciach sa objavil Michal Havran
17:20 V Bratislave rečník z pódia taktiež hecuje dav a vyzýva ich, aby s ním opakovali: “Spolu to dokážeme”.
17:15 V Košiciach na úvod pochodu vystúpil raper Vec, ktorý pri tejto príležitosti zložil pieseň. Následne sa dav pohol smerom od Dolnej brány hore Hlavnou ulicou. Vrátiť sa majú na miesto o 18.tej hodine. Vystúpi pravdepodobne aj Michal Havran, ktorého účastníci zazreli na pochode. Čelo sprievodu hecuje dav slovami: “Odstúpiť, odstúpiť!” ale nikto im neodpovedá.