Moskva 7. októbra 2018 (HSP/Foto: Twitter)
 
„Žiaľ, neadekvátne reagujeme a treba omnoho tvrdšie.“ Reakcia Ruska na postup USA v sfére biologických zbraní musí byť omnoho tvrdšia, vrátane medzinárodného práva, vyhlásil bývalý hlavný hygienik Ruska Gennadij Oniščenko a povedal, že toto je omnoho dôležitejšia otázka ako presun niekoľkých tankov do Litvy.

Na snímke Gennadij Oniščenko

„Prežívame, keď sa nejaký hrdzavý tank dovezie do Litvy, ale to, že Američania okolo nás postavili vojenské biologické základne, to akoby sa nič strašného neudialo. Máme medzinárodné inštitúty, máme Konvenciu o biologických a toxických zbraniach, ktorú podpísali a ratifikovali všetky štáty, máme konvenciu aj o chemických zbraniach, konvenciu o zákaze chemických zbraní… To sú tie nástroje, ktoré dnes tvoria balík medzinárodného právneho poľa, v ktorom môžeme konať,“ povedal Gennadij Oniščenko.
IA Regnum dnes uviedla, že ministerstvo obrany RF oficiálne vyhlásilo, že USA pod rúškom mierových výskumov vyvíjajú biologické zbrane v bezprostrednej blízkosti pri hraniciach Ruska, keď rozmiestnili celý rad laboratórií v štátoch SNŠ.
Podľa renum.ru, srspol.sk
 
Príspevok Oniščenko považuje reakciu Ruska na biologické zbrane USA za neadekvátnu zobrazený najskôr Hlavné správy.