Bratislava 19. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Predlžovanie závislosti od Ruska nie je v súlade s proeurópskou a proatlantickou orientáciou Slovenska. Času na rozhodnutie sme už mali dosť. V reakcii na požiadavku Ministerstva obrany (MO) SR, ktoré chce posunúť rozhodnutie o nových stíhačkách na budúci rok to pre TASR uviedol štátny tajomník MO SR Róbert Ondrejcsák (nominant Mosta–Híd).
Na snímke štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák

“Dôležité je, aby sme sa už konečne rozhodli, myslím, že čas na to bol dostatočný a to, že sa to odloží, znamená, že sa predĺži zmluva s Ruskom a ja sa s tým ako odborník neviem stotožniť,” reagoval Ondrejcsák pre TASR.
On sám pritom nechce uprednostňovať ani stíhacie lietadlá F-16, ani gripeny. “Hovorím o tých dvoch lietadlách ako o potencionálnej náhrade migov. Závisí to od ceny aj technického vybavenia,” doplnil.
RTVS v pondelňajších televíznych správach informoval, že minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) chce odložiť rozhodnutie o nákupe nových stíhačiek na budúci rok a o odklad termínu oficiálne požiadal vládu. Podľa televízie pôvodne sľúbil do konca septembra prísť s návrhom, aké stroje nahradia letku MiG-29. Minister chce prijať rozhodnutie po schválení plánu dlhodobého rozvoja ozbrojených síl na budúci rok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.