Moskva 26. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)
 

Spoločnosť En+ Olega Deripaskyho, ktorá sa dostala do amerického sankčného zoznamu, zvažuje možnosť zmeny registrácie z ostrova Jersey na ruské sídlo. Dňa 25. júna o tom napísali noviny Vedomosti s odkazom na vlastné zdroje.

Na snímke Oleg Deripaska

Zdroje novin informovali, že v Rusku nakoniec vznikli dobré podmienky pre biznis. „Všetky hlavné aktíva má v Rusku, je to logické, že bude zapísaná do registra tu,” uviedol jeden zdroj.
En+ sa môže dať zapísať v takzvaných vnútorných offshoroch, na územiach so zvláštnym zdanením, na ostrove Oktjabrský v Kaliningrade a na ostrove Ruský na Ďalekom východe. Začne to platiť od januára 2019.
Ruský minister ekonomického rozvoja Maxim Oreškin na začiatku júna oznámil, že veľké ruské spoločnosti prejavili záujem o opätovné zapísanie do registra vo zvláštnych administratívnych okresoch, ktoré majú byť vytvorené ako analógy zahraničných offshorov.
Washington vyhlásil na začiatku apríla sankcie voči ruským podnikateľom, úradníkom a top manažérom štátnych korporácií. Na čierny zoznam sa dostal predovšetkým samotný Deripaska, Rusal, En+ a ďalšie štruktúry tohto podnikateľa.
 

Príspevok Oligarchova spoločnosť chce opustiť offshore a vrátiť sa domov do Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.