Kyjev 22. februára 2018 (HSP/Foto:Screenshot NewsOne)

Oleg Ťagnibok, predseda ukrajinskej strany Sloboda v relácii televíznej stanice NewsOne vysvetlil, že Poliaci nerozumejú Ukrajincom. Zdôraznil, že Ukrajinci s čierno-červenou zástavou a s Banderom bránia Poliakov, ale tí to nechápu.
Oleg Ťagnibok

Najprv však sám kritizoval Varšavu. Zdôraznil, že Poľsko mieni odtrhnúť od Ukrajiny 5 oblastí: Ľvovskú, Ternopoľskú, Ivano-Frankovskú, Volynskú a Rovenskú. „Varšava vo svojom „protibanderovskom“ zákone používa pre tieto oblasti výraz „Východné Malopoľsko“. Môžete si to predstaviť? Takto označujú územie súčasnej Halicie a Volyne. Podľa všetkého, je to začiatok budúcich teritoriálnych nárokov Poľska voči Ukrajine,“ podčiarkol Oleg Ťagnibok.
Vyhlásil, že Poliaci nechápu, že Ukrajina ich bráni pred moskovskou agresiou: „Poliaci ozaj nechápu, že spolu s Banderom a čierno-červenou zástavou naši chlapci a dievčatá na prednej línii bránia nielen Ukrajinu, ale aj Poľsko pred vpádom moskovského agresora? Toto môžeme považovať za skutočnosť, že v tom čase, keď Ukrajina všetky silu poslala na boj proti Moskovii, Poľsko fakticky otvára druhý front,“ zdôraznil predseda strany Sloboda.
Potom presedlal na čisto ruskú tému. Zmienil sa o obchode s Ruskom a o Kryme. Tvrdil, že prezident Petro Porošenko robí prekážky iba pre ten biznis, ktorý je konkurentom pre jeho vlastný biznis. „Veľa predstaviteľov ukrajinského biznisu, hlavne veľkoobchodníkov, v súčasnosti pracuje na Kryme, na okupovaných územiach a pod inými značkami. Majú iné názvy, ako tu, na Ukrajine, ale svoje zisky zarábajú tam a dane platia tiež tam – do ruskej pokladnice. Veľa ich bankov pracuje na území Ukrajiny a nik im nerobí prekážky. Mám taký dojem, že táto štátna moc sankcie uvaľuje iba na tých predstaviteľov ruského biznisu, ktorí zavádzajú v jej vlastnom biznise,“ dodal Ťagnibok.
Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu: