Bratislava 7. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR- Martin Baumann)
 
Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) reaguje na dnešné vyhlásenie Roberta Kaliňáka, ktorý si zaplatil test na detektore lži v súvislosti s kauzou únosu vietnamského občana

Na snímke poslankyňa NR SR Veronika Remišová

“Je absurdné, že sa Robert Kaliňák snaží vyviniť zo zločinu únosu testom na detektore lži u človeka, ktorý podnikal s dcérou Vladimíra Mečiara, rovnako podozrivého z únosu Michala Kováča mladšieho,” uviedol predseda hnutia OĽANO Igor Matovič s tým, že kým jemu v roku 2014 určili médiá, u koho má absolvovať test na detektore lži, Robert Kaliňák si túto firmu zaplatil sám.
Ako uviedla predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová, na Slovensku existujú vážne podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov.
“Takéto podozrenia sa neoverujú na detektore lži, ale musia byť riadne vyšetrené orgánmi činnými v trestnom konaní. Na používanie detektora lži sú rozporuplné názory a slovenské súdy ho neuznávajú ani ako dôkaz,” povedala Remišová.
“Snahu o vyšetrenie zapojenia svojej osoby do únosu a do operácie cudzej tajnej služby označuje Robert Kaliňák za útok na Slovensko. Robert Kaliňák nie je Slovensko. Dobrú povesť Slovenska poškodili predovšetkým tí, ktorí umožnili zneužitie štátneho majetku a našej krajiny na operáciu cudzej tajnej služby,” pokračovala.
“Žiadame generálneho prokurátora, aby okamžite vytvoril vyšetrovací tím a v prvom rade vypočul Roberta Kaliňáka. Ľudia podozriví zo spáchania trestných činov nemajú vystupovať v televízii, ale pred vyšetrovateľmi,” dodala Veronika Remišová.
Podľa tieňového ministra vnútra Gábora Grendela pripomína dnešné vystúpenie Roberta Kaliňáka taktiku Mariána Kočnera v kauze zmenky.
“Keď všetky indície smerovali k tomu, že podpisy Pavla Ruska na miliónových zmenkách sú falošné, Kočner vytiahol z klobúka vlastného znalca, ktorý mal potvrdiť opak. Podobne vyznieva aj prezentovanie výsledkov detektoru, ktorý si vybral jeden z hlavných podozrivých,” vyjadril sa Grendel. “Robert Kaliňák by mal nechať dokazovanie na vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí jediní môžu potvrdiť alebo vyvrátiť podozrenia o jeho účasti na únose vietnamského podnikateľa,” uzavrel.

Redakciu informoval Matúš Bystriansky, komunikácia s médiami OĽaNO

Príspevok OĽaNO žiada okamžité vypočutie Kaliňáka, prekvapivo kritizuje človeka, ktorý Kaliňáka testoval na detektore: “Podnikal s Mečiarovou dcérou!” zobrazený najskôr Hlavné správy.