Bratislava 5. júna 2019 (HSP/Foto:OĽaNO)

Dopravný tím hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) chce na diskusiách najmä zbierať podnety od cestujúcich a železničiarov. Spoločne s nimi budú hovoriť o riešeniach v doprave

Na snímke Ján Marosz, Jiři Kubáček a Veronika Remišová

Problémy na železniciach a na cestách. To sú hlavné dôvody, prečo dopravný tím hnutia viac ako rok pripravoval program SPOĽAHLIVÁ DOPRAVA. „Obsahuje riešenia na zlepšenie údržby vlakov aj tratí, ale tiež plán výstavby a modernizácie ciest. Jedným z našich hlavných cieľov sú vlaky, ktoré jazdia načas a sú skoordinované s autobusovou dopravou. Iba tak dostaneme do verejnej dopravy viac cestujúcich,“ predstavuje v skratke SPOĽAHLIVÚ DOPRAVU tieňový minister dopravy za hnutie OĽANO – Ján Marosz.

Po tom, čo dopravný program predstavili médiám a verejnosti, vyrážajú s ním na cestu po Slovensku. „Považujeme za dôležité o týchto riešeniach diskutovať s cestujúcimi a najmä so železničiarmi. Vieme, že pomery nie sú dobré, máme riešenia, no musíme dostať aj spätnú väzbu. Reformy sa nemôžu robiť od stola, ale medzi ľuďmi, ktorí verejnú dopravu využívajú alebo v nej pracujú. Aj na základe ich podnetov budeme našu dopravnú politiku zdokonaľovať,“ vysvetľuje hlavný autor dopravného programu a expert hnutia OĽANO pre dopravu – Jiři Kubáček.

Z hľadiska najviac zanedbanej železničnej infraštruktúry považujú región stredného a južného Slovenska. Aj preto začínajú práve tam. Už vo štvrtok 6. júna privítajú prvých hostí vo Zvolene. Pokračovať budú vo Fiľakove, Rimavskej Sobote a Nových Zámkoch. „Ak bude o diskusie záujem, nasledovať budú aj ďalšie mestá, ktoré trápia dopravné problémy,“ uzavrel Marosz.
Plán SPOĽAHLIVEJ DOPRAVY nájdete na stránke

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj