Bratislava 27. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pracuje na rozumných riešeniach s dobrým tímom ľudí, odpovedala pre agentúru SITA predsedníčka poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Veronika Remišová na otázku, ako OĽaNO hodnotí výsledky v predvolebných prieskumoch

Na snímke Veronika Remišová

“Sledujeme najmä prieskumy spoľahlivej agentúry Focus, kde sme mali v poslednom prieskume 9,5 percenta. Je pravda, že výrazný rast nad 12 percent sme zaznamenali hlavne po župných voľbách,” uviedla Remišová.
Ako podotkla, do hnutia len za posledné mesiace prišli experti z oblasti sociálnych vecí, hospodárstva, dopravy. “Najnovšie sa pridal do tímu náš nový tieňový minister obrany Jaroslav Naď, mimoriadne kompetentný odborník na bezpečnostnú politiku. Veľmi sa teším, že sa náš tím rozširuje, prichádzajú k nám noví ľudia, ktorí chcú priložiť ruku k dielu a zlepšiť Slovensko. Každý rád frfle, no je málo tých, čo zoberú iniciatívu do vlastných rúk,” uviedla.
Remišová je presvedčená, že ako jediný politický subjekt predstavili komplexnú víziu rodinnej politiky, z ktorej postupne kopírujú ich nápady aj koaličné strany.
“Onedlho predstavíme stratégiu v oblasti dopravy, ako aj v ďalších oblastiach. Začali sme robiť regionálne odborné konferencie zamerané na špecifické problémy jednotlivých regiónov, v ktorých budeme pokračovať, pretože potrebujeme lepšie zapojiť aj ľudí z regiónov. Náš kolega a bývalý poslanec NR SR Peter Pollák pravidelne organizuje po celom Slovensku diskusie o extrémizme a riešeniach rómskej problematiky,” priblížila a dodala, že v budúcom roku tento regionálny tím ešte posilnia. Rovnako pozitívne vníma aj prácu a výsledky predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a trnavského župana Jozefa Viskupiča.
“Mimoriadne úspešné sú naše tematické odborné podujatia, napríklad k eurofondom alebo dôchodkom. Sme pripravení naše riešenia v prospech ľudí okamžite uviesť do praxe, v prípade, že nám ľudia dajú dôveru vo voľbách,” uzavrela Remišová.
 
Príspevok OĽaNO pracuje na rozumných riešeniach s dobrým tímom ľudí, tvrdí Remišová zobrazený najskôr Hlavné správy.