Bratislava 28. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
“Po zverejnení sms komunikácie Šufliarsky – Kočner je evidentné, že druhý muž Generálnej prokuratúry udržiaval mimoriadne blízky a intenzívny vzťah s objednávateľom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Na snímke poslanec NR SR a predseda strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič

Robil to napriek tomu, že v tom čase mu bolo veľmi dobre známe, že je trestne stíhaný za podvody mimoriadne veľkého rozsahu, ktoré prokuratúra dozorovala. Zároveň úmyselne klamal, keď hovoril, že si len obtiažne spomenul, či si s nejakým Kočnerom niekedy písal. V skutočnosti si len za 6 mesiacov v roku 2017 Šufliarsky s Kočnerom vymenili 430 sms správ a z obsahu vyplýva, že si boli mimoriadne blízki.
Napriek úplne jednoznačným dôkazom, ktoré má generálny prokurátor Jaromír Čižnár mesiace k dispozícii, odmieta svoju pravú ruku stiahnuť z kľúčovej funkcie. Naďalej tým vystavuje Generálnu prokuratúru výrazným reputačným rizikám, ktoré zásadným spôsobom znižujú dôveru ľudí v orgány činné v trestnom konaní.
Aby sme Jaromíra Čižnára zobudili a povzbudili k správnemu činu, v piatok o 17:00 organizujeme event pod jeho oknami pred sídlom Generálnej prokuratúry na Štúrovej ulici v Bratislave. Spoločne s ľuďmi, ktorým záleží na očiste Slovenska od mafiánskych praktík, ho vyzveme, aby konečne konal.”
 
Príspevok OĽaNO organizuje protest pod oknami Generálnej prokuratúry zobrazený najskôr Hlavné správy.