Bratislava 12. novembra 2018 (HSP/Foto: TASR-František Iván)
 
OĽANO získalo celkovo 54 starostov a primátorov a 752 poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev. Zo zvolených starostov a primátorov bolo 22 nominantov OĽANO, medzi nimi napríklad kandidáti v mestách Skalica, Poltár či Modrý Kameň a vo viacerých mestských častiach Košíc a Bratislavy. V hnutí považujú výsledok komunálnych volieb za “obrovský krok vpred” v porovnaní s predchádzajúcimi voľbami, keďže sa jedná o prvé komunálne voľby, do ktorých sa OĽANO zapojilo celoplošne

Na snímke matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, Zlatica Kušnírová

“Mimoriadne nás teší fakt, že z našich poslaneckých kandidátov uspela mama zavraždenej Martiny Kušnírovej (snúbenice zavraždeného novinára Jána Kuciaka) Zlatica Kušnírová, ktorá sa napriek obrovskej tragédii a strate svojej dcéry odhodlala kandidovať v obci Gregorovce za hnutie OĽANO,” uvádza sa v stanovisku OĽaNO.
 
V hnutiu sa okrem toho tešia koncu éry Jany Vaľovej v Humennom a nazdávajú sa, že je to predzvesť toho, že sa im výrazne podarí poraziť Smer aj v parlamentných voľbách:
“Veľmi nás teší fakt, že nominant OĽANO Miloš Meričko uspel v jednom z najťažších bojov – v Humennom, kde sa do kampane OĽANO výrazne zapájalo aj cez naše štruktúry či prostredníctvom bývalého poslanca NR SR za OĽANO Jána Mičovského. Humenné pod primátorkou zo Smeru potrebovalo zmenu k lepšiemu. Náš kandidát Miloš Meričko to v Humennom nemal ľahké, čelil mnohým diskreditačným kampaniam, no napriek tomu zvíťazil. Ak sme Smer porazili v jeho bašte, v Humennom, dokážeme výrazne prispieť k jeho porážke aj v parlamentných voľbách.”
 
 
Príspevok OĽANO má viac ako 50 primátorov a starostov a vyše 750 poslancov, uspela aj matka zavraždenej Martiny Kušnírovej zobrazený najskôr Hlavné správy.