Bratislava 15. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Je hrozné, že rozhodnutie odobrať akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante prichádza až po takom dlhom čase. Doterajšie postoje kompetentných napáchali už ťažko napraviteľné škody na deťoch a mladých ľuďoch. Takto reagovalo opozičné hnutie OĽaNO-NOVA na dnešné rozhodnutie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.
Na snímke Erika Jurinová (OĽaNO)

Opozičné hnutie kritizuje, že oči ministrovi Jánovi Richterovi (Smer-SD) a kompetentným nedokázalo otvoriť nič, ani jasné a jednoznačné stanoviská odborníkov či verejnej ochrankyne práv. “Odobratím akreditácie minister potvrdzuje, že nemá čo robiť na svojom poste, pretože práve on nesie najväčšiu zodpovednosť,” dodalo hnutie.
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) pod vedením Jána Richtera dnes informovalo, že zruší akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante. Dnes mu totiž Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne potvrdilo, že v obnovenom trestnom konaní jeho vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi resocializačného strediska Čistý deň.
Ministerstvo však nesmie ani teraz vydať rozhodnutie bez predchádzajúceho vyjadrenia zo strany Akreditačnej komisie, upozornila hovorkyňa MPSVR Veronika Husárová.
Uviedla to podľa nej Generálna prokuratúra v proteste prokurátora. Skonštatovala, že ministerstvo je povinné pred vydaním prvostupňového rozhodnutia požiadať o vyjadrenie Akreditačnú komisiu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.